בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם סכין באורך שמונה ס"מ יכולה להרוג?

בית המשפט הצבאי ידון היום בערעורה של נירית זמורה על עונשו של המחבל שניסה לרוצחה. "לערעור השלכה רחבה על תיקים נגד מחבלים"

  • יח"צ
  • כ"ח אדר תשע"ט - 08:50 05/03/2019
גודל: א א א
סכין ששימשה לפיגוע. ארכיון (דוברות המשטרה)
סכין ששימשה לפיגוע. ארכיון (דוברות המשטרה)

היום (ג') בשעה 13:30 בבית המשפט הצבאי במחנה עופר, יתקיים דיון בערעור על ההחלטה להאשים את המחבל שדקר את נירית זמורה בחבלה בלבד, ולא בניסיון רצח.

נזכיר כי במהלך המשפט זוכה המחבל מניסיון לרצח והורשע רק בגרימת חבלה, כיוון שהסכין נשברה במהלך הדקירה ולפי השופטים לא ניתן להוכיח שכוונת המחבל הייתה לרצוח.

עו"ד חיים בלייכר שמייצג את נירית כנפגעת עבירה מסר "הערעור הינו חשוב ועקרוני. לתוצאות הערעור תהיה השלכה רוחבית על תיקים רבים שנידונים בבתי המשפט הצבאיים. השאלה המרכזית היא האם צריך שהמחבל יודה בפה מלא בפני החוקרים שהוא בא לרצוח יהודים כדי להאשימו ברצח או בניסיון לרצח, או עצם ביצוע פיגוע הטרור בשם האסלאם הרצחני מספיק לנו כדי להבין את מטרתו האחת - לנסות להרוג אותנו ולאיים על קיומנו בארץ. 

בתיקים רבים של מחבלים שבאים לרצוח המחבלים מיוצגים על ידי עורכי דין מטעם הרשות, שרק לאחרונה התגלה שחלקם מחבלים בעצמם, מלמדים את הרוצחים לספר סיפורי בדיות. נוצר מצב של כמה וכמה תיקים של פיגועים אכזריים, אשר על פי השיטה הקיימת נכון לעכשיו המחבלים יזוכו. אנו דורשים מערכאת הערעור, בשם הנפגעים ובשם אזרחי ישראל החפצים בחיים, לשפוט את המחבלים בצורה ישרה ולהכניס אותם מאחורי סורג ובריח לכל חייהם", הוסיף.

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד