בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבלשים התחפשו לעובדי בזק ועצרו נערים בבת עין

הישוב בת-עין מתנגד להכנסת עובדים ערבים לישוב מאז היווסדו. בלשי משטרה שהתחפשו לעובדים ערבים עוררו פרובוקציה, בסיומה נעצרו שניים מתושבי הישוב || צפו בתיעוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • ג' טבת תש"פ - 17:26 31/12/2019
גודל: א א א

צילום: אבישי כהן

בלשי משטרה התחפשו היום (שלישי) לעובדי בזק ערבים, נכנסו לתוך הישוב בת עין ועוררו פרובוקציה.

מאז הווסדו של הישוב בת עין, הקפידו התושבים במקום להכניס לישוב יהודים בלבד. כך כל המבנים בישוב נבנו בעבודה עברית בלבד, וכך הדבר גם עד היום.

מספר נערים בישוב שהבחינו במי שהיה נראה להם כערבים, ניגשו אליהם ובמקום התפתח עימות. "אחד הנערים התיז גז פלפל לעבר אחד ה"ערבים" והוא התחיל להכות אותו בבעיתות", סיפר לקול היהודי אבישי כהן, שהיה עד לאירוע.

"לקח להם קצת זמן, ואז הם הוציאו את כובעי המשטרה שלהם. ברגע הזה הבנתי מה קרה והתחלתי לצלם" אומר כהן.

"נראה לי הזוי שהמשטרה מייצרת אירוע יש מאין רק כדי לעצור נערים בבת עין", אומר לקול היהודי תושב הישוב ודמות חינוכית מוכרת. לפעמים נכנסים לישוב נהגי אוטובוס ערבים, והתרחשו מספר מקרים בהם הנהג הערבי הותקף בידי התושבים. לאחרונה אף החברה הודיעה על הפסקת האוטובוסים לישוב בשל אירוע תקיפה, אך זמן קצר לאחר מכן המשיכו הקווים לפעול לישוב. "זה הגיוני שהם מביאים ניידת משטרה שתשמור על הנהג הערבי", אומר התושב לקול היהודי ומוסיף "אבל למה לייצר אירוע שלא קיים".

"הרי המשטרה יודעת שהתושבים, כולם, מתנגדים להכנסת ערבים לישוב. המשטרה גם מכירה את המצב הבטחוני כאן. למה היא מכניסה את הישוב לסיטואציה כזו".

עו"ד משה פולסקי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו מסר:  "לצערנו הרב שוב משטרת ישראל מחוללת פרובוקציה. שוטרים מחופשים לטכנאים ערבים נכנסו ליישוב בת עין וכידוע לכולם מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר במקום ישנם גני ילדים וילדים המסתובבים ללא אבטחה. הנוכחות החריגה של מי שנראה כטכנאי, אך לדברי מרשיי נראה היה כי אין להם שום מושג בעבודתם, עוררה חשד אצל נערים במקום כי מדובר באירוע ביטחוני, הם ביקשו לברר, הם נגשו להבין במה מדובר והללו לא ענו שום תשובות ברורות והחשד רק גבר. משם העניין התפתח לדחיפות הדדיות כאשר נער נוסף שראה את חברו מותקף ביקש לסייע לו ולהדוף את התוקף". 

"לא ברור למה משטרת ישראל מחוללת פרובוקציות ויוצרת אירועים שלולא הכיפה האדומה המשטרתית כלל לא היו באים לעולם. בפרט כאשר מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר כל רגע יש חשש להסתננות של מחבל ליישוב. אבל משאבי משטרת ישראל במקום להתמקד במיגור הפשיעה מתמקדים ביצירת פרובוקציות".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד