בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוארך מעצרו של המחבל שניסה לדרוס מאבטחים

לפני כשבועיים ניסה ערבי מהכפר ברטעה בשרון לדרוס מאבטחים במחסום ריחן בצפון השומרון, אך נתקע בבטונדות. מעצרו הוארך עד לשבוע הבא

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' אייר תש"פ - 11:55 14/05/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע, במחסום ריחן (רשות המעברים)
זירת הפיגוע, במחסום ריחן (רשות המעברים)

מעצרו של עמראן עלי והבי קבהא, ערבי אזרח ישראל מהכפר ברטעה, שביצע את ניסיון פיגוע הדריסה לפני כשבועיים במחסום ריחן שבצפון השומרון, הוארך עד ליום שני בשבוע הבא.

ביום רביעי לפני כשבועיים, האיץ קבהא את רכבו כאשר התקרב למחסום. המאבטחים שהיו במקום ביצעו ירי באוויר ורכבו של קבהא התנגש בבוטנדות שהיו במקום. מיד לאחר מכן הוא נעצר.

המחבל הגיע למקום באמצעות רכב בעל לוחית זיהוי צהובה, ומתברר כי ככל הנראה מדובר ברכב גנוב.

בתחקור ראשוני בשטח, מסר קבהא כי הגיע למקום בכדי למות.

הדיון בעניינו של קבהא התקיים בבית המשפט הצבאי בשומרון, אולם המחבל לא הגיע לאולם הדיונים והשתתף בדיון באמצעות אמצעיים טכנולוגיים, זאת במטרה למנוע את התפשטות נגיף הקורונה.

המחבל חשוד בעבירות של ניסיון רצח, פגיעה בביטחון האזור ושימוש ברכב ללא רשות.

סנגורו של החשוד, עו"ד ג'מיל חטיב, טען כי החשוד סובל ממחלת נפש וכי לא מדובר בפיגוע לאומני. הוא ציין כי בעבר סבל החשוד ממחלה פסיכוטית וסכיזופרניה, אך מחלתו כעת לא פעילה וכן הוא כשיר לעמוד לדין. אולם, טען, כי השארתו של החשוד מאחורי סורג ובריח עלולה להוביל להתקף.

מדובר צה"ל נמסר לקול היהודי, כי "ביום 29 באפריל 2020, עצרה משטרת ישראל את עמראן קבהא בחשד לניסיון רצח, פגיעה בביטחון האזור ושימוש ברכב ללא רשות.  מעצרו של החשוד הוארך על ידי בית המשפט הצבאי עד ליום 18 במאי 2020, לצרכי חקירה.  חקירת האירוע עודנה מתנהלת על כן לא נוכל להתייחס לפרטיה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד