בע"ה כ"א אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שוחררו המפגינים שהותקפו בצפון

בערר שהגיש ארגון חוננו שוחררו הנותרים מהעצורים בצפת. בימים האחרונים נעצרו עשרות מפגינים יהודים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' טבת תשע"ט - 12:26 16/12/2018
גודל: א א א
מעצר בהפגנה לאחר הפיגוע בגבעת אסף. (צילום: אברהם שפירא)
מעצר בהפגנה לאחר הפיגוע בגבעת אסף. (צילום: אברהם שפירא)

בימ"ש האריך ביום ו' את מעצרם של שני צעירים יהודים שנעצרו ביום חמישי בערב במהלך הפגנה בכניסה לכפר עכברה באיזור צפת. השניים נעצרו לאחר שהותקפו על ידי ערביי הכפר שהגיעו לאיזור ההפגנה כשהם חמושים באלות ושוקרים והחלו לתקוף את המפגינים. הבוקר שוחררו השניים בעקבות ערר שהגיש ארגון חוננו לבית המשפט המחוזי בנצרת.

ביום חמישי בערב בעת שנערכו הפגנות במחאה על המצב הבטחוני במקומות רבים בארץ פרסמנו כי נערים שהפגינו בכניסה לכפר עכברה הסמוך לצפת, הותקפו בידי ערביי עכברה ולאחר מכן נעצרו בידי המשטרה. אחד המפגינים פונה לקבלת טיפול רפואי.

ממידע שהגיע לידי הקול היהודי, עלה כי המפגינים קראו קריאות במחאה על המצב הבטחוני וחסמו את הכניסה לכפר הערבי הסמוך לצפת. זמן קצר לאחר מכן, הגיעו למקום מספר כלי רכב ומהם יצאו ערבים חמושים באלות, לומים ושוקר חשמלי.

הערבים תקפו את המפגינים באלימות ואף יידו לעברם אבנים. עוד דווח, כי אחד הערבים התנגש במכוון באמצעות רכבו באחד המפגינים, שנפצע ופונה לקבלת טיפול במרכז הרפואי זיו בצפת.

האירוע התרחש לעיני שוטרים שהיו במקום. עם זאת, אף אחד מהערבים טרם נעצר או עוכב לחקירה. שבעה מפגינים שהיו במקום נעצרו בידי המשטרה. במהלך האירוע נפצע שוטר מאבן שיידו לעברו ערביי עכברה.
 בתוך כך בהפגנה שערכו אתמול תושבים מגוש עציון בצומת הגוש נחסמה הצומת לתנעת ערבים למשך זמן רב. במקום נעצרו שלושה יהודים על ידי המשטרה.

השלושה נלקחו לתחנת המשטרה ונחקרו בחשד להפרת הסדר הציבורי. שני קטינים שוחררו במהלך הלילה ועצור נוסף הובא לדיון במהלך היום בבימ"ש השלום בירושלים.

בימים האחרונים נעצרו עשרות מפגינים באירועי מחאה בעקבות המצב הביטחוני.

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד