בע"ה ח' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אישום לערבים ששרפו את נקודת המשטרה בהר הבית

כתב אישום הוגש נגד שני נערים ערבים שהציתו את נקודת המשטרה בהר הבית לפני מספר שבועות באמצעות בקבוק תבערה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אדר ב תשע"ט - 15:19 24/03/2019
גודל: א א א
שוטרים במהלך התפרעות ערבים בהר הבית. ארכיון (משטרת ישראל)
שוטרים במהלך התפרעות ערבים בהר הבית. ארכיון (משטרת ישראל)

הפרקליטות הגישה לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים כתב אישום נגד שני קטינים ערבים  בני 15 ו- 17, בגינן של עבירות פעולה בנשק למטרות טרור, מעשה טרור של הצתה, מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה ומעשה טרור של ניסיון תקיפת שוטר בנסיבות מחמירות.

שני הנערים תושבי מזרח ירושלים, מואשמים בכך שלפני כשבועיים תכננו לבצע ובהמשך ביצעו ידוי בקבוקי תבערה וירי זיקוקים לעבר כוחות משטרה בהר הבית ולפגוע בשוטרים במקום. על פי כתב האישום האירוע תוכנן כחלק מההתפרעויות בשער הרחמים. 

על פי כתב האישום, בסביבות השעה 13:17 ניגש אחד הנאשמים  לפתח הכניסה של עמדת המשטרה, ובזמן ששהו בתוכה מספר שוטרים, הצית את בקבוקי התבערה ויידה אותם ממרחק של כמטר לעבר העמדה ולעבר השוטר שאייש באותה שעה את עמדת היומנאי בכניסה, זאת במטרה להצית את העמדה ולפגוע בשוטרים ששהו במקום.

בקבוקי התבערה פגעו בדלפק היומן בפתח העמדה והתלקחו. השוטר ששהה אותה עת סמוך לתחנת המשטרה, הבחין במעשיו של הנאשם  וקרא לו לעצור. תוך כדי מנוסה פנה הנאשם אל חברו וקרא לו לשגר את הזיקוקים תוך שסימן לו בידו "לייק" על מנת שירה את הזיקוקים לעבר השוטרים. חברו הדליק את הזיקוקים וירה אותם לעבר השוטרים ממרחק של כ 15-20 מטר.

הפרקליטות ביקשה את מעצרם עד לתום ההליכים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד