בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוגש אישום נגד חקלאי שהגן על עצמו במהלך לינץ' בשומרון

עשרות חקלאים ותומכים הפגינו מול בית המשפט בשעה שהוגש כתב אישום נגד החקלאי איתן זאב, ירה בערבי במהלך ניסיון לינץ' כנגדו בחוות דורות לפני כחודשיים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ז אלול תש"פ - 13:49 06/09/2020
גודל: א א א

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי מרכז בלוד, כתב אישום נגד החקלאי איתן זאב, לאחר שירה במתפרע ערבי במהלך ניסיון לינץ' כנגדו בחוות דורות עילית בשומרון, לפני כחודשיים.

בכתב האישום טוענת פרקליטות המדינה, כי זאב, חקלאי בן 27 מהישוב דולב בבנימין, הגיע יחד עם ששה מחבריו לעבוד בחלקה חקלאית סמוך לכפר בידיה בשומרון. מדובר על שטח חוות דורות עילית, שנרכש מידי ערבים לפני מספר שנים.

"בעת שאנשי החבורה אכלו ארוחת צהריים בחלקה, הגיעו למקום עשרות פלסטינים וחסמו באמצעות כלי רכב את שביל הגישה לחלקה. הנאשם ניגש לפלסטינים וביקש מהם לפנות את שביל הגישה כדי שאנשי החבורה יוכלו לעזוב את המקום".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

עוד נכתב בכתב האישום, כי "בשלב זה, התפתחה מהומה בין החבורה לפלסטינים. הנאשם ניסה להרחיק את הפלסטינים מהמקום כשאקדחו בידו. בשלב מסוים, עמד הנאשם מול אחד הפלסטינים, א.א, כשמספר מטרים מאחורי א.א עמד המתלונן. הנאשם דחף את א.א. בידו וזה הזיז את ידו של הנאשם. בשלב זה, כיוון הנאשם את האקדח בסמוך לראשו של א.א. וירה כדור אחד בסמוך לאוזנו. הכדור פגע במתלונן, אשר התמוטט על הקרקע. המתלונן חולץ מהמקום על ידי הפלסטינים והובהל לבית החולים כשהוא סובל מפציעות חמורות".

יש לציין, כי במהלך האירוע, שפרטיו המלאים פורסמו בקול היהודי בזמן אמת, נפצעו מספר חקלאים יהודים. לאחר האירוע, העניק ראש המועצה האזורית שומרון תעודת הוקרה לזאב ולחקלאים נוספים שהגנו על חייהם במהלך האירוע.

כתב האישום מייחס לזאב עבירה של חבלה בנסיבות מחמירות. כמו כן, הפרקליטות מבקש לעצור את זאב במעצר עד לתום ההליכים המשפטיים כנגדו.

מחוץ לבית המשפט עמדו עשרות חקלאים ותומכים שדרשו לבטל את כתב האישום נגד זאב.

המפגינים הניפו שלטים עליהם נכתב "שומרים על החקלאים, שומרים על הבית", "הסיפור של איתן זה הסיפור של כולנו", "אומרים די לטרור החקלאים" וכן שלטים נוספים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד