בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורי החיילים בפניה לרמטכ"ל: "תן גיבוי לבנינו שהותקפו בידי בדואים"

הורי החיילים שהותקפו בידי בדואים ועצורים בחשד לתקיפת, שיגרו מכתב לרמטכ"ל כוכבי בו הם דורשים ממנו להתערב בחקירה ולהורות על חקירת הבדואים ושחרור ביניהם.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח תשרי תש"פ - 07:46 27/10/2019
גודל: א א א

הורי החיילים שנעצרו לאחר שהותקפו בידי בדואים באזור רהט שבנגב, שיגרו מכתב לרמטכ"ל אביב כוכבי בו הם קוראים לצאת ולתמוך בבניהם, שהגנו על עצמם בשעה שהותקפו בידי בדואים.

במכתב, ששלחו הורי החיילים במוצאי השבת לכוכבי, נכתב כי "מדובר בקטטה שפרצה בין קבוצת חיילים לקבוצת בדואים, כאשר הרקע לכך לטענת החיילים, ילדינו, הוא פרובוקציה של אחד מהבדואים באיומי דקירה".

"על רקע המהומה התקשורתית החיילים נעצרו כאילו מדובר בפושעים המסכנים את שלום הציבור". עוד כתבו ההורים כי "במהלך החקירה התברר כי לפחות חלק מהמתלוננים בדואים שקרו במצח נחושה. כך היה ביחס לחייל א.פ אשר זוהה על ידי המתלוננים הבדואים כמי שהיכה ואיים בנשק, כל זאת בשעה שהוכח מהסרטונים שהוא כלל לא נכח באירוע אלא היה במיניבוס כל הזמן".

ההורים קבלו על כך שגרסת החיילים בדבר הפרובוקציה הבדואית, לא הושמעה כלל בידי דובר צה"ל, שמיהר ליישר קו עם המתלוננים הבודאים, לדבריהם.

ההורים פורשים במכתב מספר שאלות, עליהן הם מבקשים לקבל תשובות מכוכבי. "מדוע נעצרו החיילים בצורה משפילה ומבזה ובתנאים קשים? מדוע הוחרמו מהם הפלאפונים ונמנע מהם לדבר עם הוריהם שחלקם לא ידעו במשך כמה ימים היכן ביניהם? מדוע הם לא נחקרו בבסיס תוך המשך שמירה על הגזרה בה הם מבצעים את פעילותם המבצעית? מדוע לא נעצרו ונחקרו הבדואים שלפחות אחד מהם איים בדקירה וחלקם מה אף ניסו לחטוף נשק?" ועוד.

לסיום, פונים הורי החיילים לרמטכ"ל ומבקשים: "להורות באופן מיידי על שחרורם של החיילים מהמעצר והחזרתם לפעילות המבצעית. להורות לגורמים האחראים לכך לחקור את חלקם של המתלוננים הבדואים בפרשה, כולל תלונות השקר שכבר הוכחו. להבהיר באופן ברור כי במידה והחיילים אויימו כפי שהם טוענים, הינך מגבה את תגובתם. להורות לחקור גם את הבדואים, ולהעמיד לדין את מי שאיים בדקירה וניסה לחטוף נשק מחיילי צה"ל".

ביום ראשון בשעה 14:00, ייערכו ההורים ופעילי ציבור הפגנת מחאה מול שערי כלא 4, במחנה צריפין.

מארגון 'בצלמו' המלווה את משפחות החיילים נמסר: "לא נפקיר את חיילי צה"ל שהותקפו. מדובר בחיילי צה"ל שעשו מה שמצופה מכל חייל ולצערנו המערכת, במקום לגבות אותם ולחקור את התוקפים בוחרת לעצור ולהשפיל את המותקפים - חיילי צה"ל. ארגון בצלמו יפעל לחשוף את האמת".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד