בע"ה ו' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורשעו המחבלים שביצעו את פיגוע הדריסה שהושתק

ביהמ"ש הרשיע את המחבלים שביצעו את פיגוע הדריסה המושתק בשער יפו לפני כשלוש שנים. בקול היהודי ניהלנו מאבק להכרה באירוע

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אייר תשפ"ב - 14:52 30/05/2022
גודל: א א א
זירת פיגוע הדריסה בשער יפו  (צילום: מרדכי יורובצקי TPS)
זירת פיגוע הדריסה בשער יפו (צילום: מרדכי יורובצקי TPS)

ביהמ"ש המחוזי בירושלים הרשיע היום (ב') את שני המחבלים שביצעו את פיגוע הדריסה המושתק בשער יפו. 

בקול היהודי דיווחנו שמדובר בפיגוע דריסה אך במשטרה טענו שמדובר באירוע "תנועתי" וכי "שני הצדדים הלכות מכות".

מדובר בפיגוע דריסה שהתרחש לפני כשלוש שנים בשער יפו בירושלים, במהלכו נפצעו שני צעירים חרדים. המשטרה טענה תחילה כי האירוע אינו לאומני ובקול היהודי פרסמנו מספר כתבות שטענו כי אכן מדובר בפיגוע. רק שמונה חודשים לאחר הדריסה הוכר האירוע כפיגוע, וזאת בעקבות חקירת שב"כ ולאחר ששני המחבלים היו מעורבים בפעולות נוספות.

אברהם ארנד שנפצע בפיגוע ברך על ההרשעה, "אני וחברי עברנו פיגוע דריסה לפני 3 שנים, ליד שער יפו. ערבים דרסו אותנו וניסו לדקור אותנו, רצו להרוג אותנו גם. ב"ה ניצלנו בנס גדול. המשטרה בהתחלה הכחישה שזה פיגוע, ובעזרת השב"כ עלו על זה שזה היה ניסיון לרצח. עברנו בשלוש השנים הללו מאוד בקושי, אנחנו והמשפחות שלנו. ב"ה ניצלנו בנס. מודים לה' שעכשיו המחבלים יקבלו את העונש שלהם".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את ארנד הגיב על ההחלטה "המחבלים דרסו וניסו לדקור את אברהם ארנד ואליהו פוקס בפיגוע לפני 3 שנים סמוך לשער יפו. באותו פיגוע, לא ברור למה, לאחר שהמחבלים ברחו הם הסגירו את עצמם וטענו שזו היתה תאונה, ושוחררו ע"י המשטרה. נפגע העבירה פנה אלינו ואמר 'זה בוודאות פיגוע, הם תקפו אותי אחרי הדריסה'. נהלנו מאבק במשך חודש וחצי מול המשטרה, הבאנו עדים שלא נחקרו כדי להוכיח למשטרה שמדובר בפיגוע, ולצערנו המשטרה נאטמה מלקבל את פניותינו". 

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

"רק 8 חודשים לאחר האירוע במקרה השב"כ חשף כי מדובר בפיגוע. עכשיו שלוש שנים לאחר הפיגוע המחבלים מורשעים במעשה טרור של ניסיון לרצח. בזמן אמת פנינו גם לשר לביטחון פנים דאז גלעד ארדן, והתרענו על מחבלים המסתובבים חופשי ועלולים לבצע פיגוע נוסף. לצערנו הסיכון הזה היה קיים במשך חודשים רבים. מקווים שהלקח ילמד וכל מי ששותף למעשה טרור יועמד לדין וישפט בדרך הראויה", סיכם בלייכר.

עורך הדין בלייכר הגיב לפסיקת דעת המיעוט בתיק שרצתה לזכות את המחבלים מחמת הספק, "לצערנו הרב ישנה בהרכב דעת מיעוט אשר ממשיכה את המחדל, שחרף כל הראיות החד משמעיות והודאות המחבלים – יש מי שרוצה לשחררם לחופשי".

נזכיר כי הפיגוע התרחש לפני כשלוש שנים, סמוך לשער יפו בירושלים. שני בחורי ישיבה עמדו על המדרכה וחיכו שהרמזור האדום יתחלף, כאשר לפתע הגיח לעברם רכב ובו שני בני מיעוטים, עלה על המדרכה ופגע בהם. לפי עדות אחד הפצועים, נסע הנהג לאחור וניסע לדרוס אותם שנית. משלא הצליח יצאו שני המחבלים מהרכב, היכו את הפצועים, בעטו בהם ולאחר מכן נמלטו מהמקום. בזירה אף נמצאה סכין, ומאוחר יותר התברר כי המחבלים ניסו לדקור את הפצוע, אך נכשלו.

לאחר הפיגוע מיהרה המשטרה לשחרר את החשודים, והעדיפה את גרסתם על פי גרסת הפצועים ועדי הראיה. גורמי המחוז התגייסו להגנת החלטת המשטרה על שחרור החשודים והתעלמו מפניות חוזרות ונשנות של ארגון חוננו. בנוסף, הוציאה המשטרה הודעת דוברות מוטעה לגבי האירוע, ודובר המשטרה אף גינה את ארגון חוננו וטען כי מדובר ב"פייק ניוז".

רק לאחר כחצי שנה הגיע לשב"כ מידע שהביא לחקירה מחודשת של הפיגוע, אשר איששה את טענות ארגון חוננו. המחבלים נעצרו, הואשמו בניסיון לרצח וכאמור – היום הורשעו במעשה טרור של ניסיון לרצח.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד