בע"ה ד' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הורשעו הפועלים הערבים שרצחו את מעסיקם היהודי

הורשעו הנאשמים ברצח ראובן שמרלינג הי"ד. בנוסף הורשע המחבל שחיפש לדקור את מעסיקו ולבסוף דקר את ניב נחמיה ביבנה

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' ניסן תשע"ח - 09:53 26/03/2018
גודל: א א א
באדיבות המשפחה
באדיבות המשפחה

שני רוצחיו של ראובן שמרלינג הי"ד, שנרצח באכזריות בערב חג הסוכות השנה, יוסף כמיל ומחמד אבו אלרוב הורשעו אמש (א') בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בעבירת רצח ובעבירה של כניסה לשטח ישראל בניגוד לחוק.

מכתב האישום עולה כי השניים תושבי הכפר הערבי תושבי קבאטיה שבשומרון, נכנסו בסוף הקיץ הקודם לעבוד בשטח ישראל בניגוד לחוק.

עוד עולה כי כמיל תכנן לנצל את שהותו בישראל לשם ביצוע פיגוע דקירה ולהרוג יהודי, ואף הציע לאבו אלרוב לבצע עמו פיגוע, אך בשלב זה הוא סירב.

השניים החלו לעבוד במחסן פחמים בכפר קאסם, בניהולו של ראובן שמרלינג הי"ד, ובהמשך הוסכם ביניהם לרצוח את אחד היהודים אשר עבדו במקום, בגלל היותו יהודי.

השניים רכשו סכין לחיתוך בשר, אותה החביא כמיל במחסן, מתחת למזרן בחדר בו לנו. בנוסף, וכדי להבטיח את הימלטותם מישראל לאחר ביצוע הרצח, השיגו מספר טלפון של אדם אשר יוכל להסיעם מכפר קאסם אל מקום מגוריהם.

בהמשך, כחלק מהחלטתם המשותפת לרצוח  יהודי,  החליטו השניים לרצוח את מעסיקם, ראובן שמרלינג הי"ד.

על פי כתב האישום ביום 4.10.17, ערב סוכות, הגיע שמרלינג אל המחסן, נזף בנאשמים וביקש מכמיל להעמיס מצבר של מלגזה מהמחסן לרכב שלו. עם שובו של כמיל אל החדר, סיכמו הנאשמים כי זוהי העת לפעול, ותכננו, כי אבו אלרוב יוביל את המנוח אל החדר בטענה כי המקרר מקולקל ויסיח את דעתו, וכמיל ידקור אותו עם הסכין.

כמיל התקשר למסיע ותיאם עמו שיבוא לקחת אותם, כדי להבטיח את הימלטותם מיד לאחר ביצוע הרצח. סמוך לאחר מכן, בהתאם לתוכנית, הוביל אבו אלרוב את המנוח אל החדר באמתלת שווא והסיח את דעתו, וכמיל דקר אותו מאחור, בכתף שמאל. המנוח ניסה להתגונן באמצעות כיסא שהיה בחדר, אולם אבו אלרוב דחף אותו והיכה אותו באמצעות מאוורר, בעוד כמיל המשיך לדקור אותו.

בהמשך, הביא אבו אלרוב מכוש שהיה סמוך לדלת החדר, והשניים הכו את המנוח, עד אשר התמוטט על הרצפה. לאחר מכן, התקלחו הנאשמים, החליפו בגדיהם, עזבו את המקום ונסעו למקום מגוריהם.

כאמור,  אמש הודו הרוצחים בביצוע כל העבירות המיוחסות להם בכתב האישום והורשעו על ידי בית המשפט. בהמשך ייתקיים דיון לטיעונים לעונש.

התחזק ורצה לקיים את מצוות הג'יאהד

בתוך כך, הורשע אמש בבית המשפט בלוד גם איסמעיל אבו עראם, ערבי בן 19 מאזור חברון, בעבירה של ניסיון לרצח  לאחר שניסה לרצוח את ניב נחמיה, סגן מנהל סניף שופרסל ביבנה במהלך הקיץ הקודם.

בכתב האישום נכתב כי אבו עראם, שהתחזק מבחינה דתית, קיבל השראה ועידוד לקיים מצוות "ג'יהאד נגד הכיבוש היהודי- ישראלי".

כחלק מהתחזקותו הדתית ביצע אבו עראם "עומרה" (עליה לרגל למכה) במהלך חודש הרמדאן האחרון ושהה בסעודיה במשך כ-12 ימים. במטרה לקיים הלכה למעשה מצוות ג'יהאד, הנאשם החליט לרצוח יהודי ישראלי, באמצעות פיגוע דקירה בתוך שטחי מדינת ישראל.

לשם ביצוע מעשה הטרור יצא איסמעיל בתאריך הלועזי -2.8.17, מביתו אל תוך שטחי מדינת ישראל, ללא היתר חוקי לכך.

"התכוון לרצוח את מעסיקו"

הנאשם החליט לבצע את זממו באדם שמוכר לו כמעסיקו לשעבר, באמצעות סכין אותה ישיג ומיכל גז פלפל אותו הביא עמו. הנאשם הגיע בתחבורה ציבורית אל יבנה. משלא עלה בידו לאתר את מעסיקו לשעבר, החליט כי יבצע את הפיגוע כלפי קורבן אחר, באמצעות סכין אותה יגנוב מהמרכול הסמוך.

לשם כך, נכנס אל המרכול, הגיע למעבר בו מוצגות סכינים למכירה, נטל לידיו סכין בעלת להב באורך 15 ס"מ והסליקה במכנסיו. בהמשך, פנה הרוצח לאתר קורבן, גבר יהודי. במהלך שיטוטיו בין מעברי המרכול איתר הנאשם את סגן מנהל סניף המרכול, בעודו מסדר מוצרים במעבר.

אבו עראם הוציא את הסכין מתוך מכנסיו, הסתער על קורבנו כשהוא מניף את הסכין ודקר אותו בצווארו, בחזהו, בבטנו ובראשו. בתגובה, וחרף פציעותיו הקשות, נאבק הקורבן בנאשם, תוך שהשליך לעברו כל חפץ שאיתר בסמוך אליו.

במהלך המאבק נשברה הסכין ונשמטה מידיו של הנאשם. בשלב זה, הוא הוציא את מיכל גז הפלפל וכשהבחין כי הקורבן נס ממנו, ריסס באמצעות הגז את פניו של הקורבן ובהמשך ברח בריצה מן המרכול.  כתוצאה ממעשיו נגרמו לקורבן חבלות קשות והוא אושפז בבית החולים.

בעקבות זעקותיו של הקורבן, המהומה שהתרחשה במרכול ובריחתם של הנוכחים תוך זעקות "מחבל", רדפו אחרי הנאשם מספר עוברי אורח במטרה ללכוד אותו ולאחר מרדף קצר הצליחו ללכוד את הנאשם עד שהגיעו כוחות המשטרה למקום.

כאמור, במהלך הדיון שהתקיים אמש בבית המשפט המחוזי בלוד הודה אבו עראם בכתב האישום כלשונו והורשע בעבירה של ניסיון לרצח בנסיבות של מעשה טרור.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד