בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הותקף על ידי ערבי בעיצומו של החג

תושב גאולת ציון בבנימין הותקף על ידי רועה צאן ערבי בעיצומו של חג שביעי של פסח. הערבי עלה עם עדרו על שדה החיטה של התושב, ואיים עליו בכלי חד

  • יח"צ
  • כ"ה ניסן תשע"ט - 15:27 30/04/2019
גודל: א א א
ערבים מתפרעים ותוקפים יהודים בגאולת ציון. ארכיון
 (שלמה מלט)
ערבים מתפרעים ותוקפים יהודים בגאולת ציון. ארכיון (שלמה מלט)

בעל שדה חיטה מהיישוב גאולת ציון בבנימין הותקף על ידי רועה צאן ערבי באמצעו של חג שביעי של פסח. רועה הצאן עלה עם עדרו על שדה החיטה תוך שהוא מסב לו נזק, וכאשר בעל השדה יצא לקראתו איים עליו רועה הצאן בכלי חד שהיה ברשותו. בעל השדה הזעיק את כוחות הביטחון, שעצרו את רועה הצאן.

לדברי בעל השדה, האירוע התרחש בצהרי יום שישי, חג שביעי של פסח. בעת שישב לסעודת החג עם בני ביתו ראו בני המשפחה עדר שעלה על שדה החיטה תוך שהוא מסב לו נזק. בעל השדה יצא לעבר העדר תוך מחשבה שמדובר בעדר ללא רועה, משהבחין ברועה לקח עמו מכשיר פלאפון וירד לקראתו.

רועה הצאן, שהיה רעול פנים, החל להתרחק מהשדה, עד שהעדר חצץ בינו ובין בעל השדה. כשבעל השדה שאל את הרועה לפשר מעשיו "הרועה הסתובב שלף עלי סכין והתחיל להתקדם לכיווני. הוא נעצר רק כשכבשים חצצו בינינו. הוא צעק כל מיני דברים בערבית בטון מאיים תוך שהוא מניף את היד עם הסכין".

בעל השדה חבר לכוחות הביטחון שהגיעו לאזור, בניהם רבש"ץ יישוב סמוך וכוחות צה"ל שעצרו את הרועה. בכליו הם מצאו מספרי גז היכולות לשמש לסכין. בהמשך הגיע שוטר למקום, ובעל השדה הגיש תלונה כנגד רועה הצאן. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בעל השדה שלח מכתב לאח"מ בנימין בבקשה לקבל מידע על מעצר החשוד, על התקדמות החקירה על הארכות מעצר והגשת כתב אישום.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו מסר "לאחרונה מתרבים המקרים של תקיפות אלימות, איומים וניסיון לרצח כלפי חקלאיים ישראלים ביו"ש על אדמותיהם החקלאיות. אנו מצפים מכוחות הביטחון למצות את הדין עם אותם מחבלים ולהשיב את הביטחון האישי של חקלאי יו"ש היהודים".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 31 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד