בע"ה כ"ה כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החיזבאללה מעביר נשק לערבים בישראל כדי לחמש אותם למערכה הבאה

במשטרה משוכנעים כי העלייה במאות אחוזים של ניסיונות הברחת הנשקים מלבנון וירדן מנוהלת על ידי החיזבאללה במטרה להציף את ישראל בנשק איכותי שישמש את המגזר הערבי בישראל בפרעות הבאות.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט כסלו תשפ"ב - 15:47 23/11/2021
גודל: א א א
(קובי ריכטר TPS)
(קובי ריכטר TPS)

בזמן שבממשלה מדברים על עליה משמעותית בפשיעה הפלילית בקרב החברה הערבית, במשטרה כבר מבינים כי מדובר ביד מכוונת בשליחות ארגון החיזבאללה. 

כתב חדשות 12, גיא ורון, חושף כי במשטרה מזהים עלייה של מאות אחוזים בניסיונות הברחת הנשק לתוך ישראל - ומייחסים זאת לארגון חיזבאללה, שלטענתם מעוניין לחמש את הערבים בישראל לקראת אירועי הפרעות הבאות, בהמשך לאירועי "שומר החומות". 

חשיפה זו של ורון מצטרפת לפרסום משבוע שעבר באתר 'הקול היהודי' על העלייה בכמות ההברחות מכיוון ממלכת ירדן. משטרת ישראל מסרה לאתר 'הקול היהודי' כי מתחילת שנת 2021 (למניינם), סוכלו על ידי יחידת הגבולות מחוז צפון בשיתוף פעולה עם צה״ל כ- 19 הברחות. במסגרת סיכולים אלו נתפסו מעל ל-150 אמצעי לחימה בהם רובים ואקדחים. ההנחה היא כי ישנם עוד הרבה מאוד אמצעי לחימה שהצליחו לחדור לגבולות מדינת ישראל.

מאז פרעות תשפ"א, בהן יצאו הערבים בישראל כנגד שכניהם בערים ובישובים וכנגד כוחות הביטחון, מזהים במחוז הצפוני של המשטרה כי ארגון חיזבאללה שם לעצמו למטרה "להציף" את ישראל בנשק תקני ואיכותי. הנשק מקוטלג בשלב זה לשם מטרות פליליות, אך במשטרה משוכנעים שהנשקים האלה נאגרים ל'יום הדין', אז יוכלו לשמש גם לביצוע פיגועים לאומניים.

כזכור, לפני כשבועיים וחצי התגאתה המשטרה כי בתום שנה של הפעלת סוכן סמוי שפעל במגזר הערבי, הופללו 78 עבריינים שסחרו באמצעי לחימה. לאחר ש 1,600 שוטרים פשטו על בתיהם של חשודים בצפון הארץ, נתפסו כ-40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה ונעצרו 64 חשודים.

סנ"צ ירון בן ישי, ראש מפלג מודיעין ימ"ר צפון, אומר לורון כי 95 אחוז מההברחות הצפוניות מגיעות מהחיזבאללה. "בעבר הם רצו להרעיל את מדינת ישראל ולהחדיר סמים כדי להרעיל את בני הנוער. כעת הם החליפו את האסטרטגיה שלהם להחדיר כמה שיותר אמל"ח לערביי ישראל. ב'שומר החומות' הם ראו את הרגישות סביב הר הבית, והם יודעים שביום שזה יתופצץ - לערביי ישראל יהיו מספיק נשקים כדי להשתמש בהם לצורך הפעילות החבלנית העוינת שלהם".

בניגוד לגבול לבנון, שם כח יוניפיל אמון על השמירה מצפון לגדר, על הגבול המזרחי אחראית ממלכת ירדן, עמה יש לישראל הסכם שלום ובאחריותה לשמר את התנועה לכיוון גדר המערכת ומניעת ההברחות שמהוות סכנה ממשית ויומיומית על אזרחי המדינה.

בהסכמי השלום בין ישראל לירדן שנחתמו בחודש חשון תשנ"ה (26/10/94), סוכם בהסדרי הביטחון כי המדינות ישתפו פעולה במניעת טרור וחבלה ויפעלו לסיכול כנגד מבריחים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד