בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הטרור המושתק - מדוע צה"ל דוחה את המענה?

צה"ל מבקש דחייה של 30 יום במענה לבקשה שהגשנו לחשוף נתונים על הטרור הערבי ומספר החיילים שנפצעו

  • אלחנן גרונר
  • י"ב תשרי תשפ"א - 08:46 30/09/2020
גודל: א א א
טיפול רפואי בחייל פצוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)
טיפול רפואי בחייל פצוע. ארכיון (הלל מאיר TPS)

צה"ל מבקש דחיה בפרסום הנתונים אותם ביקשנו בקול היהודי אודות מספר החיילים שנפצעו באירועי טרור ביהודה ושומרון ונתונים נוספים.

במענה לבקשה שהגשנו מכח חוק חופש המידע, ענו בצה"ל כי הם מאריכים את זמן המענה ב-30 יום נוספים. לפי צה"ל ההארכה "נדרשת לצורך השלמת בירור ולגיבוש מענה".

במסגרת הבקשה דרשנו לחשוף את מספר החיילים שנפצעו מאירועי טרור ערבי ביהודה ושומרון ואת דרגות הפציעה, את מספר אירועי הטרור וכן את מספר האירועים בחלוקה לפי חטיבות מרחביות, נתון שידוע לנו שקיים בצה"ל אולם טרם פורסם עד כה.

לא ברור האם בצה"ל לא קיימים נתונים אלו או שבדובר צה"ל חוששים מפרסומם ומבקשים לדחות ככל הניתן את מועד העברתם לידינו.

בנוסף אנו דורשים כי צה"ל יפרסם את הנהלים הנוגעים לאיסוף הנתונים הללו ולפרסומם בידי דובר צה"ל, זאת לאחר שנודע לנו כי במספר רב של אירועים דובר צה"ל לא מדווח על חיילים שנפצעו.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לאחרונה התרחש אירוע שכזה ביריחו. חיילית נפצעה מאבן שיידו ערבים ופגעה בראשה. בשל חשש לזעזוע מח היא פונתה במסוק, אולם דובר צה"ל לא מצא לנכון לפרסם את המקרה. רק בעקבות מידע שהגיע לקול היהודי מאזרחים שהבחינו במסוק, אישרו בדובר צה"ל בפנינו את דבר האירוע.

בנוסף, גורם צבאי מסר לקול היהודי כי בדובר צה"ל לא מפרסמים בדרך כלל על חיילים שנפצעים באורח קל. בידי הקול היהודי אף עדויות של לוחמים וקצינים שמביעים תסכול רב מכך שכאשר הם או חבריהם נפצעו בהתפרעויות של ערבים דובר צה"ל לא דיווח על כך.

באתר הקול היהודי מתפרסם יומן אירועים - יומן האינתיפאדה המושתקת, בה אנו מדווחים על כל אירועי הטרור ביהודה, שומרון ובירושלים. מידי שבוע נרשמים עשרות בודדות של אירועים, אך תברר כי מספר אירועי הטרור גבוה הרבה יותר. הנתונים הרשומים ביומן האינתיפאדה המושתקת, נאספים במהלך השבוע בידי הקול היהודי ממקורות מידע שונים ומאומתים. עם זאת, על פי נתונים שצה"ל מסר לקול היהודי, לאחר שדרשנו זאת שוב ושוב, מידי שבוע מתרחשים כ-100 אירועי טרור. אירועי טרור שמוסתרים מעיני הציבור.

בכדי לחשוף את הנתונים המלאים, אנו יוצאים בקמפיין התרמה – הצטרפו לפעילות. יחד נשים סוף להשתקת הטרור.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד