בע"ה כ"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הקול היהודי לצה"ל: חשפו מספר החיילים שנפצעו ביהודה ושומרון

בבקשת חופש מידע שהגיש הקול היהודי לצה"ל אנו דורשים לחשוף נתונים שצה"ל מסתיר אודות הטרור הערבי ביהודה ושומרון // בממוצע כ-100 אירועי טרור מידי שבוע; וכמה חיילים נפצעים?

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • י"א אלול תש"פ - 11:39 31/08/2020
גודל: א א א
יחידת דובר צה"ל. ארכיון (דובר צה"ל)
יחידת דובר צה"ל. ארכיון (דובר צה"ל)

במסגרת הסיקור והמאבק שלנו כאן באתר הקול היהודי בשנים האחרונות לחשיפת מספר אירועי הטרור הערבי ביהודה ושומרון, הגשנו בשבוע לצה"ל בשבוע שעבר בקשה על פי חוק חופש המידע.

בבקשה אנו דורשים לחשוף נתונים שונים, חלקם כאלו שבדובר צה"ל סירבו לתת לנו עד כה.

הבקשה כוללת דרישה לחשוף את מספר החיילים שנפצעו מאירועי טרור ערבי ביהודה ושומרון ואת דרגות הפציעה, את מספר אירועי הטרור וכן את מספר האירועים בחלוקה לפי חטיבות מרחביות, נתון שידוע לנו שקיים בצה"ל אולם טרם פורסם עד כה.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בנוסף אנו דורשים כי צה"ל יפרסם את הנהלים הנוגעים לאיסוף הנתונים הללו ולפרסומם בידי דובר צה"ל, זאת לאחר שנודע לנו כי במספר רב של אירועים דובר צה"ל לא מדווח על חיילים שנפצעו.

לאחרונה התרחש אירוע שכזה ביריחו. חיילית נפצעה מאבן שיידו ערבים ופגעה בראשה. בשל חשש לזעזוע מח היא פונתה במסוק, אולם דובר צה"ל לא מצא לנכון לפרסם את המקרה. רק בעקבות מידע שהגיע לקול היהודי מאזרחים שהבחינו במסוק, אישרו בדובר צה"ל בפנינו את דבר האירוע.

בנוסף, גורם צבאי מסר לקול היהודי כי בדובר צה"ל לא מפרסמים בדרך כלל על חיילים שנפצעים באורח קל. בידי הקול היהודי אף עדויות של לוחמים וקצינים שמביעים תסכול רב מכך שכאשר הם או חבריהם נפצעו בהתפרעויות של ערבים דובר צה"ל לא דיווח על כך.

באתר הקול היהודי מתפרסם יומן אירועים - יומן האינתיפאדה המושתקת, בה אנו מדווחים על כל אירועי הטרור ביהודה, שומרון ובירושלים. מידי שבוע נרשמים עשרות בודדות של אירועים, אך תברר כי מספר אירועי הטרור גבוה הרבה יותר. הנתונים הרשומים ביומן האינתיפאדה המושתקת, נאספים במהלך השבוע בידי הקול היהודי ממקורות מידע שונים ומאומתים. עם זאת, על פי נתונים שצה"ל מסר לקול היהודי, לאחר שדרשנו זאת שוב ושוב, מידי שבוע מתרחשים כ-100 אירועי טרור. אירועי טרור שמוסתרים מעיני הציבור.

בכדי לחשוף את הנתונים המלאים, אנו יוצאים בקמפיין התרמה – הצטרפו לפעילות. יחד נשים סוף להשתקת הטרור.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד