בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הילדים מטיול בר המצווה הוכרו כנפגעי פעולות איבה

הילדים ומלוום שהותקפו במהלך טיול בר המצווה הוכרו על ידי המדינה כנפגעי פעולות איבה. אביו של אחד הילדים: "יש גם למצות את הדין הן עם הפורעים"

  • יח"צ
  • י' טבת תשע"ח - 11:34 28/12/2017
גודל: א א א
המלווה הפצוע.
המלווה הפצוע.

משטרת ישראל אישרה כי הילדים שטיילו סמוך ליישוב מגדלים והותקפו על ידי עשרות פורעים ערביים יוכרו נפגעי פעולות איבה. במסמכי האישורים שהוציאה המשטרה נכתב כי "נמצאו הוכחות ברורות שהפגיעה נגרמה מפעולת איבה נגד ישראל".

גם המבוגר שליווה את הילדים ונפצע מאבן שזרק לראשו אחד הפורעים הוכר כנפגע פעולות איבה.

השבוע עצרה המשטרה שישה מתושבי הכפר קוצרא החשודים בהשתתפות במעשי התקיפה, והיום צפוי להתקיים דיון בהארכת מעצרם. 

אביו של אחד הילדים שבנו הותקף במהלך הטיול מסר: "הכרת המדינה באירוע החמור שעברו ילדינו כפעולת איבה היא צעד נכון ואמיתי וכך צריך להיעשות. אך לכל מטבע שני צדדים: מול אלה שהוכרו כנפגעי פעולות האיבה יש את האויב שצריך למצות איתו את הדין, הן עם הפורעים עצמם - כל אחד ואחד מהם להעמיד לדין  ולשפוט באופן החמור ביותר שיש והן באופן קולקטיבי - הכפר שממנו אורגנה ההתפרעות הזו שאיננה הראשונה צריך להיענש באופן קולקטיבי: שלילת אישורי העבודה, כיתור הכפר ועוד דברים נוספים שמערכת הביטחון יודעת לעשות".

עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' אשר מלווה את נפגעי העבירה בתיק מוסר: "ההכרה במטיילים שניצלו מהלינץ' כנפגעי איבה מזכירה לנו שהמאבק על הזכות של יהודי לחיות בארצו עדיין ממשיך במלוא העוצמה.

עדיין יש כאן אויב מר שמנסה לפגוע בנו בשל היותנו יהודים ולא מוכן לקבל את עובדת שיבת עמנו לארצו. אנו קוראים לכל מערכות השלטון, החוק והביטחון לפעול בעוצמה כנגד האויב ולהבטיח את הזכות של כל ילד בישראל לטייל בחופש ובביטחון בשטחים הפתוחים הסמוכים לביתו ובכל מרחבי הארץ".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד