בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הכסף הקטארי הוכנס לעזה - הטרור הערבי נמשך

השליח הקטארי נכנס אתמול לרצועת עזה על מנת לבצע את חלוקת הכסף בעיר. בשבוע האחרון חלה עלייה משמעותית באירועי הטרור.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד סיון תשע"ט - 10:00 17/06/2019
גודל: א א א
אילוסטרציה (משטרת ישראל)
אילוסטרציה (משטרת ישראל)

למרות ירי שתי רקטות בשבוע האחרון ועשרות שריפות מבלוני תבערה, השליח הקטארי נכנס אמש לרצועת עזה על מנת להעביר את עשרות מליוני הדולרים לעיר.

מוחמד אל-עמאדי, הוא השליח הקטארי, נכנס לרצועה עם 15 מליון דולר אותם על פי הדיווחים יעבירו למשפחות בעזה ולפרוייקטים אותם עורך האו"ם בעיר ועוד עשרה מליון דולרים יועברו לישראל לצורך סיפוק דלק לתחנת הכח בעזה.

על פי דיווחים ערביים שהתקבלו הלילה, במהלך הלילה ירו ערבים יריות מנשק קל לעבר לוחמי צה"ל באיזור חאן יונס. בשבוע שעבר פגעה רקטה בבניין ישיבה בשדרות ובמקרה נוסף יורטה רקטה מעל לאחד הקיבוצים בעוטף. 

ח"כ עודד פורר הגיב על העברת הכספים לחמאס בעזה ואמר: "העברת עוד תשלום פרוטקשיין של מיליוני דולרים לחמאס ב‏תגובה לירי על שדרות, לבלוני הנפץ, לעימותים על הגדר ולשריפות שהממשלה ניסתה להסתיר, מהווה עוד סימן לאובדן הדרך של הממשלה שעסוקה רק בחלוקת תפקידים וסידורי עבודה במקום לעסוק בביטחון אזרחי ישראל. מיד אחרי התשלום הגיעה גם תגובת החמאס, בירי על כוח צה"ל. מדובר בכניעה לטרור, שמפקירה את בטחון ישראל ומביאה את הבושה שברפיסות מול הטרור לשיא חדש".

עו"ד איתמר בן גביר הגיב אף הוא לנושא ואמר: "אלפי דונמים שרופים, מאות אלפי ילדים בדרום שמפחדים ללכת לישון, ובמקום להנחית על חמאס מכה קשה נתניהו ממשיך במדיניות החלשה והמתרפסת שלו ושוב מלמד את החמאס שהטרור משתלם, בפעם המי יודע כמה. סיפורי הסבתא לפיהם החמאס מורתע כבר לא עושים רושם על אף אחד".  

בן גביר מוסיף כי "נתניהו הבטיח מדיניות של ימין חזק, אולם כרגע נדמה שמי שעומד בראשות הממשלה היא זהבה גלאון. מימין לנתניהו חייבת לצאת הבהרה חד משמעית לראש הממשלה: אם תמשיך לשלם פרוטקשן לחמאס, לא תהיה קואליציה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד