בע"ה כ"ג תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

נרתעים: צה"ל המליץ לעצור שיבוש הקליטה למחבלים

בשבועות האחרונים החל שב"ס להציב משבשי קליטה בבתי הסוהר. המחבלים זועמים ובצה"ל המליצו להמתין עם המשך הפרוייקט - "מחשש להתלקחות"

  • דוד אור שחר
  • כ"ז אדר תשע"ט - 10:03 04/03/2019
גודל: א א א

בשבועיים האחרונים החלו בשב"ס בפרוייקט הצבת משבשים לתקשורת סלולרית בבתי הכלא רמון וקציעות בדרום. זאת על מנת לשבש את מערך הטלפונים המוברחים בו משתמשים המחבלים הכלואים.

מייד לאחר הצבת המשבשים החלו המחבלים בסדרת מחאות אל מול מערכות שב"ס. בין היתר הנהגת אסירי החמא"ס בבתי הסוהר רמון וקציעות החליטה על התפטרותה.

הנהגת האסירים הינה הקשר בין המחבלים הכלואים לבין רשויות שב"ס וכל מו"מ עם המחבלים מתנהל מולה. כמו כן הודיעו כי בתגובה יפתחו בשביתת רעב עד להשבת מערך תקשורת המחבלים לתקנו.

באגף 5 של כלא קציעות אירע אירוע מחאה חריג כאשר מחבל חמאס חמאס, הצית את שרוול מעילו. המחבל הועבר לבידוד, ונסיבות המקרה נמצאות בבירור. כמו כן דווח כי מחבלים הודי כי יפסיקו לחת תרופות המסופקות להם, גם זאת על מנת לגרום ללחץ על רשויות שב"ס.

יש לציין כי הצבת המערכות משבשת לגמרי את האפשרות להוצאת שיחות מתוך הכלא וכי על פי תוכנית העבודה של שב"ס, הכוונה היא להציב בזמן הקרוב משבשים בבתי כלא ביטחוניים נוספים.

הכתב הבטחוני של ידיעות אחרונות יוסי יהושע פרסם כי בהערכת המצב שהתקיימה ביום חמישי בקריה סוכם כי "לאור הנפיצות הכוללת אנחנו ממליצים להמתין בשלב זה עם הרחבת הפיילוט ולבחון מחדש את העיתוי ליישומו בעוד מספר חודשים בהתאם להתפתחויות".

ככל הנראה בצה"ל חוששים מתגובות המחבלים ומעדיפים להתנהל עם מערך התקשורת המוברחת בצורה עדינה.

עוד בנושא:

  - בעקבות חשיפת הקול היהודי: המחבלים הועברו לצינוק

  - מחבל ערבי שפך מים חמים על סוהר בכלא רמון

  - אישום: רבע מליון ש"ח לסוהר בתמורה להברחת פלאפונים

  - חשיפה: הופצה מהכלא תמונתו של המחבל וליד דקה

חבר הכנסת בצלאל סמוטריץ' זעם על תגובת צה"ל וכתב כי שום עיתוי לא מתאים לכניעה לטרור ואלימות של מחבלים! מתי כבר יבינו את זה במערכת הביטחון הישראלית?!"

גם יו"ר הימין החדש התייחס הבוקר (ב') לנושא וכתב: ״תפסיק כבר לפחד מהמחבלים, מר נתניהו. ‏המחבלים מאיימים שיתעצבנו אם יחסמו להם את הטלפונים הסלולריים הבלתי חוקיים בכלא, אז מתקפלים?

‏גם במגנומטרים שידרת את אותו פחד אל מול איומים, וכעת המחבלים השתלטו על הר הבית. ‏למה אתה מחכה, אדוני שר הביטחון וראש הממשלה ? חסום להם כבר היום. ‏אתן לך גיבוי מלא״. 

 

בתוך כך, שב"ס תגבר ביממה האחרונה את הכוחות שלו בבתי הכלא ואף קידם מספר יחידות לדרום ובכלל זה את יחידת העלית "מצדה", מתוך הנחה כי המחבלים יפתחו בהתפרעויות בבתי הסוהר.

מדוברות שב"ס נמסר כי "ישנה מוכנות גבוהה לצעדי מחאה של ארגון חמא"ס. שב"ס נערכים לתרחישים שונים ובהם תקיפות סגל, הפרת משמעת באגפים וחבלה באמצעים ובציוד. הובהר לאסירים כי פעולות מעין אלה מצד אסירים תיענה בתגובה תקיפה".

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד