בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
מכוח איחוד משפחות:

המחבלים מעזה עברו ללוד ות"א וסייעו לחמאס

האחד בן לאם יהודיה והשני בן לאם ערבייה ישראלית - מכוח איחוד משפחות עברו מרצועת עזה להתגורר בתל אביב ולוד וכעת הוגש נגדם כתב אישום בגין סיוע לחמאס. כך הותר היום לפרסום

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' שבט תש"פ - 14:17 27/01/2020
גודל: א א א
מחבלים ברצועת עזה. ארכיון (מג'די פתחי, tps)
מחבלים ברצועת עזה. ארכיון (מג'די פתחי, tps)

הותר לפרסום: פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום לבית המשפט המחוזי-מרכז בלוד כתבי אישום בגין עבירות טרור, נגד שני ערבים, אשר מכוח 'איחוד משפחות' עברו מעזה להתגורר בתל אביב ולוד, ומשם סייעו לארגון הטרור חמאס.

הנאשמים הם ראמי אלעמודי, כבן 30 מחאן יונס, בן לאם יהודיה מתל אביב. בסיוע אמו היהודיה, הוציא עאמודי תיעוד ישראלי ועבר להתגורר עם אמו בתל אביב. הוא נאשם בגין מגע עם סוכן חוץ וגילוי החלטה לבגוד.

כתב אישום נוסף הוגש כנגד רג'ב דכה, כבן 34 מרצועת עזה, אשר מכוח אזרחות ישראלית של אמו המתגוררת בלוד, קיבל דרכון ישראלי ועבר להתגורר בלוד. הוא נאשם בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, סיוע לאויב במלחמה, חברות בארגון טרור והעמדת אמצעים לארגון טרור.

כפי שהותר היום לפרסום, שירות הבטחון הכללי חשף כי אנשי הזרוע הצבאית של חמאס גייסו ערבים מרצועת עזה להם יש משפחה באחת מערי ישראל, בכדי שאלו יוכלו לסייע להם לקדם פעילות טרור נגד יהודים.

השניים, השאירו בני משפחה, אשה וילדים, ברצועת עזה, נהגו לבקר את בני משפחתם לעיתים תכופות תוך שהם מנצלים את הביקורים בכדי לסייע לפעולות טרור כנגד ישראל.

 מחקירתו של דכה עלה, כי ביצע משימות בהנחיית ארגון הטרור חמאס, ביניהם צילום בסיסים צבאיים, מתקנים משטרתיים, מיקומי כיפות ברזל, מידע אודות אנשי כוחות הביטחון ואף התבקש להעביר מיקומי נפילות טילים במהלך סבב הלחימה האחרון.

מי שהפעיל את דכה הוא מתקאל רציע, כבן 32 מבית להיה.

מכתב האישום שהוגש כנגד אלעמודי, שהינו יהודי, בן לאם יהודיה, עולה כי לא בצע פעולות ממשיות לסיוע לטרור, אלא רק הביע נכונות לסייע לחמאס ויצר עמם קשר באמצעים חשאיים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד