בע"ה י"ח אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבל דורש: החזירו לי את האזרחות הישראלית

המחבל עללא זויד שביצע פיגוע דריסה בגן שמואל לפני כחמש שנים וגרם לפציעתם של חיילי צה"ל ואזרחים, ערער לעליון בדרישה לבטל את החלטת שר הפנים בנוגע לאזרחותו הישראלית. הדיון יערך ביום שלישי

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט סיון תש"פ - 15:40 21/06/2020
גודל: א א א
זירת פיגוע הדריסה בגן שמואל. ארכיון
זירת פיגוע הדריסה בגן שמואל. ארכיון

ביום שלישי השבוע יערך בבית משפט העליון בירושלים דיון בערעור שהגיש המחבל עללא זיוד, ערבי מאום אל פאחם שביצע את פיגוע הדריסה בגן שמואל לפני כחמש שנים, על החלטת בית המשפט המחוזי בנוגע לאזרחותו הישראלית.

בפיגוע, שהתרחש בתחילת שנת תשע"ו (אוקטובר 2015), נפצעו מספר חיילי צה"ל ואזרחים, בהם חיילת שנפצעה באורח קשה.

בית המשפט גזר על המחבל זויד 25 שנות מאסר בפועל ושר הפנים אריה דרעי ביטל את האזרחות הישראלית שלו, בגין הרשעתו בביצוע פיגוע הטרור.

כאמור, זויד הגיש ערעור על החלטת שר הפנים ופסיקת בית המשפט המחוזי לבטל את אזרחותו, ודיון בנושא יתקיים ביום שלישי השבוע בפני הרכב מורחב של שופטים, בראשות נשיאת בית המשפט העליון.

ביום ביצוע הפיגוע, לאחר שחיפש קורבנות בתוך גן שמואל, הגיע המחבל עלאא זויד לצומת גן שמואל שם ראה חיילים. הוא הגביר מהירות ודרס חיילת וחייל שנזרקו לתעלה הסמוכה מעבר לגדר ההפרדה. בשלב זה שלף זיוד סכין מהרכב וניגש לצעירה שישבה בתחנה והחל לדקור אותה. היא נמלטה וזיוד חזר לתחנה למקום בו שכבה החיילת וחיפש את נשקה. כשלא מצא נשק דקר אותה בפניה.

אדם נוסף שהגיע למקום וירד מהרכב בכדי לסייע לצעירה שנדקרה, הותקף גם הוא בידי המחבל ונאבק עימו. במהלך המאבק הוא נפצע בירך ובידו השמאלית. אזרחים נוספים שהגיעו למקום הצליחו להשתלט על המחבל עד להגעת המשטרה.

   | חברתו היהודיה של המחבל ניהלה קבוצת פייסבוק להתבוללות

בתחקיר הקול היהודי בנוגע לקבוצות הניצול וההתבוללות ברשת הפייסבוק, נחשף כי חברתו היהודיה של המחבל, המכונה "אום שירין", הגנה על המחבל בראיונות שכלי התקשורת ופרסמה פוסטים עם געגועים למחבל, גם לאחר שזה הורשע בעבירות טרור.

עוד נחשף בתחקיר הקול היהודי, כי חברתו של המחבל שישמשה כמנהלת באחת מקבוצות הניצול וההתבוללות בפייסבוק.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד