בע"ה ט"ו ניסן תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רשות הטרור: עוד מחבל קצין ברש"פ

המחבל מהעוג'ה משמש קצין ברש"פ. לפני הפיגוע העלה פוסט יציאה לג'יהאד.

  • עמיחי שילה, הקול היהודי
  • כ"א אדר ב תשפ"ד - 15:11 31/03/2024
גודל: א א א
המחבל עם דודו. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)
המחבל עם דודו. (הופץ ברשת. שימוש על פי סעיף 27-א)

המחבל שביצע ביום חמישי את הפיגוע בבקעה מכהן כקצין בביטחון הלאומי הפלסטיני. לפני היציאה שלו לפיגוע הוא העלה פוסט ארוך לקראת יציאה לג'יהאד. בנוסף לכך, כל דף הפייסבוק שלו מלא בדברי שבח ותמיכה במחבלים.

המחבל אבו רד'א אלסעדי, שביצע את הפיגוע בעוג'ע בו נפצעו שני פעילי השמאל הרדיקלי מארגון "מסתכלים לכיבוש בעיניים" ששהו בלילה בכפר מערג'את ליד מבואות יריחו בכדי להגן כביכול על הכפר מ"מתנחלים", משמש כקצין בביטחון הלאומי הפלסטיני.

מוקדם בבוקר, לפני היציאה שלו לפיגוע, העלה אלסעדי פוסט לפייסבוק בו הוא מדבר על הניצחון שאלוהים מעניק למשרתיו, ועל העולם הבא. "מי שיהיה נהרג למען אלוהים בעודו איתן ניצח וזכה לניצחון גדול, ונצחונו של אלוהים יבוא בהכרח כי אלוהים הבטיח למשרתיו ניצחון", כתב לקראת יציאתו לפיגוע.

דודו של אלסעדי הוא קצין בכיר ברש"פ המשמש כיום כמפקד משטרת התנועה של הרש"פ, ובעבר היה מפקד המשטרה בשכם. קודם לכן הוא היה מפקד המשטרה בבקעת הירדן ויריחו, שם ביצע המחבל היום את הפיגוע.

מעורבות הרש"פ בטרור

דו"ח של תנועת רגבים שפורסם לפני כחודש סוקר את מעורבותם חסרת התקדים של חברי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית, גוף המאומן וממומן בין היתר ע"י ארה"ב ומדינות אירופה, בפיגועים כנגד אזרחי ישראל וחיילי צה"ל. 

בסך הכול הדו"ח מונה 44 "מחבלי מנגנונים" שנהרגו בשנים 2021–2023 במהלך פיגועים שביצעו נגד אזרחי ישראל וכוחות צה"ל והוכתרו ל'שהידים' לאחר מותם. בתקופה זו נעצרו לפחות 25 "מחבלי מנגנונים" בידי כוחות הביטחון הישראליים בשל מעורבות בטרור. לפחות שבעה "מחבלי מנגנונים" נפצעו במהלך פיגועים שביצעו נגד אזרחים ישראלים וכוחות צה"ל.

יצוין כי הדו"ח אינו עוסק בפיגועים שיצאו משורות תנועת פת"ח, או מקרב גדודי חללי אל-אקצא – הזרוע הצבאית של פת"ח – אלא רק בפעילות מחבלים שהינם עובדי מנגנוני הביטחון של הרשות הפלסטינית עצמה שאמורה לפקח ולסכל טרור, אך בפועל ביצעו "היפוך קנים" כנגד מדינת ישראל. 

הרשות הפלסטינית לא רק שאינה מוקיעה את אותם "מחבלי המנגנונים", אלא מאדירה את מעשיהם ושמם בהלוויות צבאיות מפוארות, בביקורי תנחומים רשמיים, בהנצחת זכרם במוסדות ציבור ועוד. התנהלות זו מהווה חלק מהתמיכה הרחבה מצד הרשות הפלסטינית במחבלים שרצחו יהודים, הבאה לידי ביטוי בתשלום משכורות למחבלים כלואים ולמשפחות מחבלים שנהרגו במהלך הפיגועים שביצעו.

הצטרפו לעדכוני הקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בתחקיר "מזכירי הפת"ח" שלנו, סקרנו את השיטה איתה מפעילה הרשות את מחבלי גדודי חללי אל אקצא, ואת מעורבותם העמוקה של מזכיר הפת"ח בטרור ביהודה ושומרון.

מחאת התושבים נגד צה"ל

מספר ימים לפני הפיגוע שלחו מזכירי הישובים הסמוכים ליריחו מכתב אל שר הביטחון יואב גלנט ואל אלוף פיקוד מרכז יהודה פוקס בו הם מתריעים על הסכנה שבצמצום הכוחות סביב יריחו, הורדת המחסומים בכניסות לעיר והמחסור בנשק כבד בכיתות הכוננות והצבא באזור. לאחר הפיגוע שלחו מכתב נוסף בו הם קבלו על ההתדרדרות במצב, ודרשו שנית להחזיר את הסד"כ למצבו הקודם, ולהחזיר את יחידת "ספר המדבר" לפעילות באזור לאחר שפוקס שלח אותם הרחק מהגיזרה.

בהודעה לעיתונות שפורסמה בשם "ישובי סובב יריחו" נכתב כי "למרות שביריחו וסבבותיה מוקמים קני טרור, ונעשית פעילות השתלטות מכוונות על קרקעות כדי לייצר רצף הברחות ופיגועים שמהווים איום על התושבים באזור,  ועל כביש 90 הציר המזרחי של מדינת ישראל, גורמי ביטחון עוצמים עיניים וממשיכים להתייחס ליריחו כאל עיר תיירותית תמימה, ולא נוקטים בפעולות החריפות הנדרשות כדי להכריע את הטרור במרחב".

גם בחברון המחסומים מוסרים

ביישוב היהודי בחברון יצאו היום (שישי) למחות על פתיחת המחסומים סמוך לבתיהם ולמערת המכפלה. בישוב מציינים כי למרות הפגנות קודמות, קולם לא נשמע ומחבלים מנצלים את התנועה החופשית בניסיונות לפגע ולהגיע להסתות במסגדים, יו"ר המועצה המוניציפלית בחברון, אייל גלמן, אומר כי התושבים יאלצו לחסום בעצמם את התנועה על מנת להבטיח את ביטחון תושבי הישוב ואת אלפי המתפללים שמגיעים בימים אלו להתפלל על קברי אבות.

לדברי גלמן, "לפני שבועיים אמרנו פה לא לאפשר את המעבר של ערבים מכל האיזור לתוך הישוב היהודי בחברון. יום אחרי זה, פיגוע כאן בלב הישוב - מגיע מחבל וסמוך למקום הזה שנותנים להם לעבור, הוא יורה על שניים מילדי  הישוב. אנחנו לא נאפשר את הדבר הזה, לא נאפשר את ההפקרות הביטחונית הזאת, לא ניתן לכל ערביי חברון לעבור בתוך הישוב, סמוך למערת המכפלה, המקום שכל עם ישראל מגיע אליו, ולפגוע בו בביטחון. אנחנו נמשיך להיות פה, נמשיך לחסום, ולא נאפשר מעבר של מי שיכול לפגוע בביטחון שלנו", דברי גלמן.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 25 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד