בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הנער שנדקר: "המחבלים ניסו לגרור אותי לכפר"

הנער שנדקר במארב של ערבים סמוך לעדי עד משחזר את שהתרחש. "הלכתי להתבודדות וערבים עשו לי מארב ודקרו אותי"

  • אלחנן גרונר
  • כ' שבט תשע"ט - 21:59 26/01/2019
גודל: א א א
הנער שנדקר (באדיבות המצלם)
הנער שנדקר (באדיבות המצלם)

הנער שנדקר בשבת בצהריים בפיגוע סמוך לעדי עד מספר על האירוע שהוביל להתפרעויות נוספות של ערביי הכפר וירי של אנשי כוחות הביטחון שהוזעקו למקום.

"בשבת בצהריים הלכתי לעשות התבודדות כמאתים מטר מהיישוב עדי עד", סיפר הנער. "שלושה ערבים עשו לי מארב, תקפו אותי, הרביצו לי, וניסו לגרור אותי לכפר.

בשלב מסויים הצלחתי לברוח ורצתי לכיוון עדי עד. בדרך ראיתי שאני עם דם והבנתי שנדקרתי. ראיתי ילדים מהישוב וצעקתי להם ללכת אבל הם לא הבינו. הצלחתי להגיע לישוב ולהזעיק כיתת כוננות שמהר העיפו משם את הילדים ופתחו במרדף אחרי הדוקרים והתוקפים".

בתנועת "עוצמה יהודית" הגיבו הערב (מוצ"ש) לניסיון הלינץ' בעדי עד:

"רק ביום חמישי האחרון הניחו תושבי הכפר מטען חבלה בציר אלון הסמוך וביום שישי נזרקו אבנים מכיוון הכפר על הציר. ההתפרעות ההמונית וניסיון הלינץ' של ערביי כפר הטרור אל-מועייר במטיילים היהודים הם המשך ישיר למדיניות הרופפת בטיפול באירועי הטרור הערבי היומיומיים בכבישי יהודה ושומרון ואנו קוראים לצה"ל להרוס עוד הלילה את ביתו של המחבל שנורה".

בקול היהודי חשפנו כי הערבי שחוסל מירי כיתת הכוננות או הצבא לאחר שמאות ערבים תקפו את הכוחות, ישב במאסר לאחר שהורשע בביצוע פיגועי ירי, הנחת מטען חבלה ועבירות נוספות, ונגזרו עליו תשע שנות מאסר. הוא שוחרר כ"מחווה" בוועידת אנאפוליס כשנתיים לפני מועד שחרורו המקורי.

ממועצה אזורית מטה בנימין נמסר בעקבות האירוע:

"עם צאת השבת הגיע ראש המועצה ישראל גנץ לאזור התקרית החמורה שאירעה במהלך השבת בעמק שילה כדי לבחון את הדברים מקרוב, ולקיים ישיבות בשטח עם גורמי הצבא ותושבי האזור. התמונה שהתקבלה בשטח, אצל כיתת הכוננות בשעת אמת, היא של ניסיון חטיפה ותקיפת נער יהודי תושב האזור על ידי ערבים מהכפר אל מועייר, שהביאה לפציעתו. ב"ה הנער הצליח להימלט ולהזעיק עזרה. כיתת הכוננות האזורית יצאה לאזור התקיפה, ונתקלה במתקפת אבנים עזה ממארב של מאות פורעים ערבים. אנשי כיתת הכוננות שהיו בסכנת חיים נאלצו להגן על עצמם בירי. כוח צבאי שהגיע למקום פעל, באמצעות ירי, במשך פרק זמן ארוך מאוד לחלץ את חברי כיתת הכוננות.  

ראש המועצה ישראל גנץ: האירוע עדיין בבדיקה אך מתחקיר ראשוני עולה כי הירי בוצע בעקבות סכנת חיים אליה נקלעו חברי כיתת הכוננות. מדובר באירוע חמור, כל הגורמים הבטחוניים נמצאים בשטח ופועלים כעת להרגעת המצב.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד