בע"ה י"ח אדר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הערבי שחוסל: מחבל שביצע פיגועי ירי והניח מטענים

בלעדי: המחבל שחוסל באל מועייר הורשע בפיגועי ירי והנחת מטען. הוא שוחרר כ"מחווה" לאבו מאזן. סמוטריץ': "לפעול בכפר עוד הלילה"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ' שבט תשע"ט - 19:55 26/01/2019
גודל: א א א
המחבל בכלא כפי שצולם באמצעות פלאפון מוברח (צילום מסך)
המחבל בכלא כפי שצולם באמצעות פלאפון מוברח (צילום מסך)

בצבא אומרים כי הם עדיין מתחקרים את האירוע שהתרחש בשעות הצהריים (שבת) באזור אל מועייר ועדי עד בחבל בנימין, אולם בכלי תקשורת רבים מוצג האירוע כ"עימות" בין יהודים לערבים, על אף שעל פי דיווחי התושבים תחילתו בפיגוע דקירה מתוכנן.

האירוע שהחל לאחר שערבים ארבו למטיילים יהודים ודקרו אחד מהם, המשיך בתקיפה של כוחות מכיתות הכוננות של ישובי האזור שהוזעקו לסייע למטיילים.

כתב מעריב יאסר עוקבי ציטט כלי תקשורת ערבים שדיווחו כי ההרוג, ישב בכלא הישראלי 8 שנים. בדיקת הקול היהודי העלתה כי המחבל, חמדי נעסאן מאל מועייר, נעצר בשנה הלועזית 2000 והורשע בביצוע מספר פיגועים ובהם הנחת מטען חבלה וירי לעבר יהודים.

הוא נידון ל-9 שנות מאסר אך שוחרר בחודש הלועזי נובמבר 2007 עם עוד כ-430 מחבלי פת"ח כ"מחווה" של ממשלת ישראל והעומד אז בראשה אהוד אולמרט לאבו מאזן לקראת ועידת אנאפוליס.

טרם ברור מירי מי הוא נהרג, אולם בצבא אומרים כי מירי אנשי כיתות הכוננות שהותקפו. בתוך כך, חקירת האירועים שהתרחשו היום הוטלה על היחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י אשר החלה בגביית עדויות מנוכחים באירועים.

הפצוע היהודי טופל במצב קל. מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש דיווח על תשעה פצועים ערבים נוספים בהתפרעויות.

בנוסף דיווחו כלי תקשורת ערבים כי לאירוע הוזעקו מאות ערבים מכל כפרי האזור, חירבת אבו פאלח, כפר מאליק ועוד. חלק מהפצועים גם הם מכוחות התגבור שהגיעו לתקוף את כוחות כיתות הכוננות והצבא.

בעקבות התפרעויות ערבים הערב (מוצ"ש) בהמשך לאירועים היום, הצבא חסם לאחר צאת השבת את כביש אלון סמוך לאל מועייר. סוכנות TPS דיווחה כי החיילים בחסמים ממליצים לתושבים שלא ליסוע באזור. 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' קרא לצבא לפעול בכפר אל מועייר עוד הלילה. 

"מה היה לנו: ערבים תקפו נערים בסכינים 250 מטר מהיישוב. נער אחד נפצע. חשש חטיפה של נער אחר. כיתת כוננות קופצת. צה"ל קופץ. המתפרעים הערבים תוקפים את כולם באבנים. מחבל שישב 8 שנים בכלא נהרג. אבל היהודים אשמים... אני קורא לצה"ל לפעול עוד הלילה בכפר למעצר כל המתפרעים ולהעמדתם לדין", כתב סמוטריץ' בחשבון הטוויטר שלו.

יש לציין כי הכפר אל מועייר הוציא בשבועות האחרונים שורת התפרעויות אלימות ומעשי טרור נגד יהודים.

מוקד הצלה ללא גבולות יו"ש דיווח כי ביום שישי התפרעו ערבים מהכפר פעמיים סמוך לכפר ויידו אבנים, ובאחת הפעמים ירו חיילים באחד הפורעים ופגעו בו בכדור רוגר והוא נפצע.

לפני כשבוע וחצי שרפו ערבים מאל מועייר מבנה "חושה" בו מתגוררים נערים יהודים סמוך לעדי עד וגרמו נזק רב לרכוש ותשמישי קדושה.

בנוסף החלו ערבים מהכפר להתפרע בחודשיים האחרונים מדי יום שישי סמוך לכביש אלון שבאזור הכפר וליידות אבנים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד