בע"ה ח' כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הסדרי טיעון למחבלים שהציתו את הייישוב נווה צוף

בעסקאות הטיעון בין הפרקליטות לערבים שהציתו את הישוב נווה צוף בבנימין, יוטלו עונשי מאסר ופיצוי כספי לתושבי הישוב.

  • יח"צ
  • י' חשון תשפ"א - 09:55 28/10/2020
גודל: א א א
נזקי השריפה בנווה צוף (הלל מאיר, tps)
נזקי השריפה בנווה צוף (הלל מאיר, tps)

בדיון שיערך היום בבית הדין הצבאי בעופר, יוצג הסדרי טיעון בעניינם של שלושת המחבלים אשר הציתו את היישוב נווה צוף לפני כשלוש שנים וגרמו נזקי ענק לעשרות בתים ביישוב.

לדיון צפויים להגיע נציגי היישוב נווה צוף בליווי עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מסייע לתושבים. בעסקעות הטיעון יוטלו על המחבלים עונשי מאסר ופיצויים כספיים לתושבי היישוב. 

המחבלים, תושבי הכפר דיר אבו משעל בשנות העשרים לחייהם. ע"פ כתב האישום השלושה נפגשו בליל שבת בכפר בדיר אבו משעל, שם הם מתגוררים, משם נסעו לכפר הסמוך בשם עבוד, שם הם קנו בקבוקי בירה, שתו חלק מהבירה, ואז נסעו מזרחה לכיוון נווה צוף במטרה להצית את החורש הסמוך, כאשר כוונתם היתה לגרום לשריפה ביישוב.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

לאחר השעה 22:00 ירדו שניים מהם מהרכב והציתו עם מציתים חתיכות של נייר בתוך העשבייה. בשל מזג האוויר היבש והרוחות, האש התפשטה במהירות אל תוך היישוב. השניים חזרו לרכב ונסעו, ולאחר מכן השקיפו מרחוק על השריפה שהשתוללה בנווה צוף.

נזכיר כי השריפה הובילה לפינוי של כל תושבי היישוב נווה צוף בערב שבת. 17 בתים נשרפו כליל, חמישה בתים ספגו פגיעה קשה, ל-20 נוספים נגרם נזק. כמו כן נזק גדול נגרם לרכוש ולמכוניות. עלות שיקום הנזקים הוערכה בסכום של כ-25 מיליון שקלים. 

במאמצי הכיבוי השתתפו למעלה ממאה כבאים, שישה מטוסי כיבוי עשרות מתנדבים, ועשרות רכבי כיבוי, שליטה מלאה על השריפה הושגה רק כעבור ארבעה ימים קשים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד