בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העצור המנהלי הובא לאגף התורני באיילון

במהלך היום, העצור המנהלי אליה בן דוד, צפוי להיות מובא לבית המשפט לצורך אישור הצו המנהלי כנגדו. עשרות הפגינו מול בית השר בנט

  • ט"ז שבט תש"פ - 06:29 11/02/2020
גודל: א א א
העצור המנהלי, אליה בן דוד (יאיר אוריאל)
העצור המנהלי, אליה בן דוד (יאיר אוריאל)

העצור המנהלי אליה בן דוד הועבר לאגף התורני בכלא איילון ובמהלך היום (שלישי) הוא צפוי להגיע לבית משפט מחוזי לצורך אישור צו המעצר המנהלי כנגדו.

בית המשפט המחוזי התיר אמש בשעות הערב לפרסם את פרטיו של העצור המנהלי אשר נעצר בצו מנהלי החתום על ידי שר הביטחון נפתלי בנט, זמן קצר לאחר ששוחרר בהחלטת בית משפט ללא כל תנאי.

העצור, אשר נעצר לחודש, ללא משפט וללא אשמה, הוא אליה בן דוד, בן 19, תושב נוף הגליל (נצרת עלית). 

אליה, בן למשפחה מוכרת בציבור הדתי לאומי. אביו הרב גולן בן דוד, מנהל התלמוד תורה בעיר.

בן דוד נעצר ביום ראשון שעבר והוא נחקר בידי השב"כ, כשבקביל הוצא כנגדו צו חריג האוסר עליו לפגוש בעו"ד. לאחר שהחקירה לא הובילה לממצאים, הורה שופט בית המשפט המחוזי עידו דוריאן גמליאל על שחררו ממעצר ללא כל תנאי מגביל. דקות לאחר שחרורו הגיעו כוחות שב"כ וכאמור לקחו את בן דוד מתוך בית המשפט המחוזי למעצר מנהלי.

בהחלטת בית המשפטהמחוזי הועברה ביקורת קשה כלפי המשטרה והשב"כ. "לא ניתן לעבור על העניין כאילו כלום" כתב השופט על מעצרו של הבחור תוך שהוא מורה כי פרוטוקול הדיון יועבר לפרקליט מחוז ירושלים ולמפקדי הימ"ר והשב"כ לבדיקה.

 

   | הפגנת מחאה מול בית בנט - לחץ ח"כים על בנט לבטל את הצו

מעצרו של בן דוד עורר סערה גדולה בציבור. בעקבות הלחץ, כבר אמש החלו מספר חברי כנסת ממפלגת ימינה לפעול מול השר בנט, יו"ר המפלגה, שיסיר את חתימתו מצו המעצר וישחרר את בן דוד. כך מדווח ארגון חוננו.

כ-20 מפגינים הפגינו אמשמול ביתו של השר בנט ברעננה, במחאה על צו המעצר המנהלי שנחתם כנגד בן דוד.

במהלך ההפגנה עצרו מאבטחי השר יחד עם כוחות משטרה 3 מהמפגינים. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו סייע לעצורים, ששוחררו עם תנאי הרחקה מבית השר בנט למשך 30 יום.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד