בע"ה י"ט אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפיגוע בצומת תפוח: תלמיד הישיבה באיתמר נלחם על חייו

מצבו של יהודה גואטה שנפצע אנושות בפיגוע מוסיף להיות אנוש. מצבו של בניה פרץ, מוגדר קשה מאוד. תגובות על הפיגוע הרצחני אתמול. "יוסי דגן: דם יהודי נשפך כמים, לצאת לפעולת תגמול מיידית נגד הרשות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א אייר תשפ"א - 08:40 03/05/2021
גודל: א א א
(צילום: נדב גולדשטיין/TPS)
(צילום: נדב גולדשטיין/TPS)

פיגוע ירי בצומת תפוח: 3 פצועים 2 במצב אנוש

אתמול בערב, סמוך לשעה 18:00, בזמן שמספר אזרחים עמדו בתחנת אוטובוס בצומת תפוח, עצר לידם רכב, ממנו נפתחה אש מטווח קצר תוך כדי צעקת "אללה ואכבר" ונמלט מהמקום. מהירי נפגעו: יהודה גואטה, בניה פרץ ועמיחי חלא בני ה-19.

מהמרכז הרפואי בילינסון עדכנו הבוקר בנוגע למצב הפצועים מצומת תפוח: שני פצועים בטיפול נמרץ - פצוע אנוש בסכנת חיים מיידית ופצוע קשה מאוד. הפצוע השלישי שוחרר לביתו.

מתניה פרץ, אח של בניה שנפצע באורח קשה בפיגוע מספר: "קיבלנו את ההודעה בסביבות שש וחצי-שבע וישר הגענו לבלינסון. בניה סובל מפציעה בעמוד השדרה וכרגע מנסים לייצב את מצבו. אנחנו מבקשים מעם ישראל להמשיך להתפלל לרפואתו ולרפואת חבריו"

שמות הפצועים לתפילה: יהודה בן מילכה, בניה בן אביבה, עמיחי בן רונית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

איגוד ישיבות ההסדר כואב ומזועזע מאירוע הטרור הקשה בו נפצעו שלושה תלמידי ישיבת ההסדר באיתמר. אנו נושאים תפילה יחד עם כל עם ישראל לשלומם של הפצועים, וברגעים קשים אלו אנחנו מבקשים לחבק ולחזק את משפחותיהם ואת כל בית ישיבת איתמר. מנכ"ל ישיבת ההסדר באיתמר, אלעד רבינוביץ וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, הגיעו אמש אל המרכז הרפואי בפתח תקוה. 

מנכ"ל הישיבה ציין: "אנחנו מחבקים את המשפחות ואת הפצועים. אנחנו נצמח נגדל ונתחזק מהאירוע הזה ולא ניתן לאף אחד לעצור או לעכב אותנו. מבחינתנו האירוע הזה הוא סימן לחיוניות של הישיבה להתמקם דווקא במקום בו אנחנו נמצאים. אנחנו קוראים לציבור להתפלל לרפואתם של הפצועים עמיחי, יהודה ובניה".

יוסי דגן, ראש מועצה האזורית שומרון תקף בחריפות את אוזלת יד הממשלה: "ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. לא יכול להיות שכראש מועצה אני צריך להגיע לבלינסון פעם אחר פעם, לבקר פצועים ולחזק משפחות בימיהם הקשים ביותר. התפקיד שלי זה לבנות גני ילדים ובתי ספר ולא להתעסק בטרור. דם יהודי נשפך כמים. צומת תפוח הוא אחד מהצמתים המרכזיים בארץ ישראל. עברו 8 שנים בדיוק מהרצח של אביתר בורובסקי בדיוק באותו מקום. ושוב פיגוע עם שלושה פצועים קשה. אני קורא לממשלת ישראל להתעשת. תביאו משילות, תביאו ביטחון ותחזקו את עם ישראל. אני קורא לצאת לפעילות תגמול קשה כנגד הרשות הפלסטינית שממנת ומארגנת את פעילות הטרור הזו כנגד אזרחי ישראל. זה המקום לתגובה צבאית ובמקביל תגובה אזרחית - ממשלת ישראל צריכה להודיע על בנייה של אלפי יחידות דיור בהתיישבות. רק תגובה צבאית ואזרחית משמעותית יורידו את המוטיבציה לפגע. הגיע הזמן להתעשת".

עוד הוסיף דגן על הסמיכות ליום השנה להירצחו של אביתר בורובסקי באותו מקום: "בדיוק לפני 8 שנים, בשעה הזו, נרצח אביתר בורובסקי בפיגוע דקירה, בדיוק באותו מקום. זה מצמרר ומזעזע. דיברה איתי אלמנתו, צופיה הגיבורה, שמתנדבת במד"א מאז האירוע הקשה וקיבלה את ההודעה על הפיגוע ברשת דיווחי החירום בזמן שהיא באזכרה של אביתר הי"ד. התשובה של צה"ל צריכה להיות קשה לפיגוע הירי הזה. לייצר הרתעה משמעותית. צריך להעביר מסר חד משמעי שדמנו לא הפקר".

יו''ר מועצת יש''ע דויד אלחייני אמר אמש: "זהו פיגוע שמצטרף לעוד שני פיגועים שהיו בגוש עציון ביום שישי והבוקר. אנחנו לא ניתן לאותם מרצחים לשנות את שגרת החיים שלנו ולא נבליג על הפיגועים האלה. אנו דורשים מכוחות הביטחון להגביר את הכוחות ולתפוס את המחבלים. אנחנו לא ניתן ששגרת חיינו תופר".

מנכ''ל מועצת יש''ע יגאל דילמוני מסר: "אנחנו עדים להתגברות אירועי הטרור בימים האחרונים. הרשות הפלסטינית והחברים שלהם מהחמאס מחממים את הגזרה. מדינת ישראל צריכה לנקוט יד קשה כנגדם ולעצור כל פעילות שלהם במרחב, וכל נסיון שלהם להשתלט על שטחים באזור. כמו כן, להודיע על תשובה ציונית הולמת בבניה והתפתחות בהתיישבות, ובוודאי שאסור להסתמך על תומכי חמאס בממשלה הבאה".

בתגובה לפיגוע, עלו הלילה משפחות ובני נוער ל'אביתר', בקריאה להקים כאן עוד היום ישוב קבע. המתיישבים מזמינים את הציבור להצטרף, להגיע לחזק ולהתחזק בבניין ארץ ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון