בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפסקת אש? מחבל השליך רימונים על חיילים

הבוקר (ד') השליך מחבל רימונים על חיילים בגבול. מחאות על ההפקרות הביטחונית. מעבר כרם שלום נחסם והוצתו צמיגים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' כסלו תשע"ט - 08:44 14/11/2018
גודל: א א א
חסימת מעבר כרם שלום. ארכיון  (יח"צ)
חסימת מעבר כרם שלום. ארכיון (יח"צ)

הפסקת אש? מחבל ערבי הגיע הבוקר לגדר הגבול עם רצועת עזה כשהוא חמוש ברימוני רסס, בסכין וקאטר איתו התכוון לחבל בגדר.

המחבל הגיע עד סמוך לגדר ואז זוהה על ידי לוחמי צה"ל שהיו באיזור. כשהתקרבו לעברו הוא השליך לעברם את הרימונים ואלה אך בנס לא התפוצצו.

הלוחמים ירו לעברו והוא נפצע ולאחר מכן נתפס. המחבל הועבר לחקירת השב"כ לאחר שקיבל טיפול רפואי.

בתוך כך, מאות מתושבי הדרום מקיימים הפגנות החל מאמש (ג') עת התקבלה ההחלטה על הפסקת האש. התושבים זועמים על הפקרת חייהם על ידי הממשלה והכניעה החוזרת ונשנית לתכתיבי חמאס.

הבוקר הפגינו רבים בכניסה למעבר כרם שלום דרכו נכנס הסיוע ההומניטארי לרצועה וחסמו אותו לתנועת משאיות. המפגינים הבעירו צמיגים במקום. בין המפגינים היו בני משפחתו של סרן הדר גולדין הי"ד שגופתו מוחזקת בידי חמאס. בנוסף חסמו תלמידי תיכון נופי הבשור בחבל אשכול את כביש 232 בצומת המועצה האיזורית אשכול.

אמש (ג') מאות תושבים משדרות ויישובי הדרום הפגינו במספר מוקדים במחאה נגד הפסקת האש. בעקבות ההפגנות נחסמו לתנועה צומת מעון, צומת אורים, צומת הכניסה לשדרות, נתיבות ואופקים.

המפגינים הבעירו צמיגים בצומת הכניסה לשדרות וקראו לממשלה להגיב בעוצמה כנגד הטרור מצד חמאס. "הדם של תל אביב לא יותר אדום משלנו", "אנחנו לא אזרחים סוג ב". בהפגנה השתתף יו"ר מפלגת זהות ח"כ לשעבר משה פייגלין ואמר כי "ממשלת נתניהו חייבת לסיים את דרכה, אנחנו צריכים זהות". גם ברוך מרזל השתתף בהפגנה.

במקביל, ברצועת עזה התכנסו תומכים של ארגון הטרור חמאס וחגגו "ניצחון" סמוך ביתו של המחבל נור ברכה, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס שנהרג בפעילות צה"ל בתחילת השבוע.

בשעות הערב המוקדמות דווח ברשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה כי הושגה הפסקת אש בין ישראל לארגוני הטרור. על פי הדיווחים, ההסכם הושג בסיוע מצרים.

  | ראשי הרשויות זועמים

ראשי הרשויות בדרום הגיבו אתמול בזעם לפרסומים אודות ההחלטה על הפסקת האש.

ראש עיריית שדרות אלון דוידי אמר כי "עברנו יממה קשה ביותר עם מאות רקטות שנורו על שדרות ויישובי הדרום. הייתה כאן כתישה אמיתית של החמאס ולצד הפעילות של צה"ל בעזה, אני בתחושה שאינה משתנה, כי רק מבצע צבאי רחב דמוי 'צוק איתן' יביא עמו את השקט לו אנו מייחלים ומצפים.

תחושות התסכול והאכזבה של תושבי העיר מובנות לנו וקשה שלא להזדהות איתן. אמירתי היא ברורה וחד משמעית – אסור לאפשר לחמאס ולארגוני הטרור להכתיב לנו את סדר היום העירוני, לא עוד! אני רואה לנגד עיניי קודם כל את התושבים שלנו, קורבנות הטרור מעזה מזה 18 שנה. להפסקות האש המדומות הללו אין תכלית והדבר כבר הוכח", אמר.

  | "צה"ל מאבד את כושר ההרתעה בגלל החלטות אלה"

גם ראש המועצה האיזורית שדות נגב תמיר עידאן הגיב בזעם להחלטה: "החלטת הקבינט הביטחוני להסכים להפסקת אש עם החמאס מעוררת תחושה קשה מאד. איננו רוצים בהמשך הלחימה ואנחנו רוצים לחזור לשגרה, אולם ההסכמה להפסקת אש בלי הכרעה, איננה מבטיחה זאת. להיפך. 

לאחר שמונה חודשים של טרור הצתות וטילים ולאחר יממה שבה נורו מאות רקטות, מסכימה הממשלה להפסקת אש שאין בה שום הישג -  לא התחייבות להפסיק את טרור ההצתות וההתפרעויות, לא החזרת השבויים וההרוגים ולא שום הסדר לטווח ארוך. 

אזרחי ישראל ובעיקר תושבי הדרום זכאים לקבל מהממשלה הסבר מלא להחלטה הזאת. חובתם של חברי הקבינט להתייצב לפני המצלמות ולהסביר לציבור מה הביא להחלטה, מה היו השיקולים ובעיקר – מה בדעת הממשלה לעשות כדי לשים קץ לטירוף הזה. 
מה שחמור מהכול היא התחושה שצה"ל מאבד בהדרגה את כושר ההרתעה, בעיקר בשל החלטות כמו זו".

בתוך כך מחר (ה') מתכננים תושבי הדרום הפגנת ענק מול מטה הקריה בתל אביב סמוך למגדלי עזריאלי.  

את ההפגנה מארגן מטה המאבק "העם עם הדרום" שהוקם לאחרונה על מנת להביא את קולם של תושבי הדרום לאוזני הציבור.

בהודעה שפרסמו כתבו כי "תושבי הדרום אינם שקופים. מגיע לנו שקט מוחלט. יוצאים בקריאה לממשלת ישראל לאפשר לנו לגדל את ילדינו בבטחון. בואו להצטרף להפגנה נגד אוזלת ידה של הממשלה", כתבו.

ההפגנה תתקיים מחר (ה') בשעה 19:00 בצומת עזריאלי בתל אביב.\

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד