בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
גילוי דעת

קריאת הרבנים: "חבל עזה הוא חלק מארץ ישראל"

הרב גינזבורג והרב ליאור קוראים להשגת שלטון ישראלי מלא בחבל עזה, ומזהירים כי ללא שלטון כזה "יתעורר מחדש קן-הנחשים הרצחני"

  • יוחאי רווה
  • ו' כסלו תשפ"ד - 15:31 19/11/2023
גודל: א א א
חיילים מניפים שלט של גוש קטיף בעזה
חיילים מניפים שלט של גוש קטיף בעזה

הרב יצחק גינזבורג והרב דוב ליאור קוראים לראשי המדינה להכריז על ריבונות ישראלית מלאה בחבל עזה ולא להסתפק בשלטון צבאי בלבד. הדברים נכתבו במכתב גלוי הפונה "לעם ישראל ולמנהיגי המדינה", תחת הכותרת "גילוי דעת – לנצחון ישראל", שעליו חתמו הרבנים. המכתב הופק בידי מטה הרבנים 'מנצחים' ופורסם בחוברת השבועית 'נפלאות'.

הרב גינזבורג והרב ליאור (קרדיט צילום הרב גינזבורג: אלעזר ריגר, גל עיני)

לאחר דברי חיזוק וברכה לראשי מערכת הביטחון, לחיילים בשטח ולעם ישראל כולו, כותבים הרבנים כי "חבל עזה הוא חלק מארץ ישראל השייכת לעם ישראל, מתנת הקב"ה לאבותינו ככתוב בתורה 'לְזַרְעֲךָ נָתַתִּי אֶת הָאָרֶץ הַזֹּאת מִנְּהַר מִצְרַיִם עַד הַנָּהָר הַגָּדֹל נְהַר פְּרָת'. ככל שנכיר באמת הזו ונאמר אותה בבירור, כן היא תתקבל גם בעיני אומות העולם, 'כֹּחַ מַעֲשָׂיו הִגִּיד לְעַמּוֹ לָתֵת לָהֶם נַחֲלַת גּוֹיִם'".

הרבנים ממשיכים ומסבירים כי הניצחון המלא שמוטל עלינו להשיג יהיה רק כזה שיכלול כיבוש מוחלט ושלטון ישראלי מלא בחבל עזה. "ללא שלטון ישראלי, יתעורר מחדש קן-הנחשים הרצחני. המחשבה לתת את השלטון בעזה לגורמים עוינים, כמו הרשות הפלסטינית הטרוריסטית, היא הפקרות בטחונית חמורה. עלינו ללמוד מטעויות העבר ולהשתחרר מתפיסות שגויות שהמיטו עלינו אסון", מזהירים הרבנים.

הצטרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בוואטסאפ >>
בטלגרם >>

בהמשך המכתב מסבירים הרבנים על הדרך שיש לנקוט ביחס מול ארצות הברית: "ביחס לארה"ב יש לנהוג בזקיפות קומה, 'ואולך אתכם קוממיות'. יש להודות על התמיכה ולדחות בתוקף כל התערבות בניהול המערכה וביעדיה, וכל שכן 'הטפת מוסר' צבועה. ככל שעם ישראל, 'עם סגולה', יעמוד על שלו בתוקף – כך נזכה לכבוד והערכה מאומות העולם בעזרת ה'".

את המכתב חותמים הרבנים "בתפלה 'ה' אֱלֹהִים צְבָאוֹת הֲשִׁיבֵנוּ הָאֵר פָּנֶיךָ וְנִוָּשֵׁעָה', במהרה בימינו אמן".

המכתב שפורסם בעלון 'נפלאות'

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד