בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הר הבית: שומר וואקף תקף שוטר באגרופים ונמלט למסגד

שומר וואקף נאשם שהיכה באגרופים ובעיטות שוטר יהודי שאיחל לו "בוקר טוב" בתוך מתחם הר הבית, וזאת על רקע מעצר שומר וואקף החשוד בעבירות טרור

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ד טבת תשפ"ב - 12:11 28/12/2021
גודל: א א א
הר הבית (צילום: שלו שלום/TPS)
הר הבית (צילום: שלו שלום/TPS)

אישום נגד שומר וואקף איסלאמי שתקף שוטר בהר הבית.

מדובר בלואי אבו סעד, שומר וואקף ממ.פ שועפט. לפי כתב האישום הרקע לתקיפה הוא עימות של אבו סעד עם שוטרים שעצרו בשבוע שעבר שומר וואקף אחר - פאדי עליאן, שכפי שדיווחנו חשוד בעבירות טרור ומעצרו הוארך עד היום.

שלשום, מספר ימים לאחר מעצרו של עליאן, סייר אחד השוטרים היהודים שעצרו את עליאן בהר הבית. כשהבחין באבו סעד איחל לו "בוקר טוב" והמשיך בדרכו, אולם לפי כתב האישום אבו סעד קרא לעברו "אתה לא תגיד לי בוקר טוב!", התנפל עליו והיכה אותו בביעטות ואגרופים, בין השאר בפניו. השוטר הצליח לשלוף אלה ואז נמלט אבו סעד לתוך המסגד, נעמד בפתחו וקרא לעבר השוטר להתקדם לעברו.

אולם השוטר חשש מכך ורק כעבור חצי שעה שאבו סעד מסתתר במסגד, הוא יצא אל כוחות המשטרה בעקבות שיחות בין קציני משטרה לאנשי הוואקף.

היום (ג') הוגש נגדו כתב אישום בבית משפט השלום בירושלים והפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו.

יש לציין כי בימים האחרונים נעצרו מספר שומרי וואקף נוספים אך הם שוחררו לאחר חקירה, חלקם עם הרחקות למספר ימים מהר הבית.

תום ניסני מנכ"ל "בידינו - למען הר הבית" אמר בתגובה: "אתמול התקיים דיון בנושא הר הבית בכנסת, אך מפקד מרחב דוד שנכח בישיבה לא הזכיר ולו במילה את האירוע החמור שקרה יום לפני בהר. רק בשבוע שעבר הורחקתי על-ידי מפקד מחוז ירושלים מהר הבית לחצי-שנה כי קראתי לגרש את הווקף מהר הבית. אם יש למפקד המחוז תורג'מן כבוד כלפי פקודיו, עליו לבטל את צו ההרחקה ההזוי ולגרש בעצמו את הווקף מההר ולו בשביל השוטר שלו שהותקף בצורה חמורה".

הוואקף והטרור

הוואקף הוא גוף הפועל תחת ירדן ובפועל שולט בהר הבית וקיימות לו סמכויות נרחבות.

לאחרונה חשפנו בקול היהודי את קשריהם של בכירי הוואקף הירדני למחבל פאדי אבו שחידם שביצע את פיגוע הירי בעיר העתיקה בירושלים לפני כחודש ורצח את אליהו קיי הי"ד. כפי שחשפנו, אבו שחידם העביר קורס במשך מספר שנים בחסות הוואקף. משתתפות הקורס ובהן כ-20 שומרות וואקף בהר הבית, למדו על "חוסן ומורביטאת" וכיצד להתנגד ל"כיבוש" בהר הבית.

במשטרה עצרו את נג'אח בכיראת סגן מנהל הוואקף ואמרו כי הם חושדים כי הקורס הוא קורס של חמאס. בכיראת, שנאם בטקס הסיום של הקורס שוחרר כעבור מספר ימים. מי שעוד נאמו בטקס היו מנכ"ל הוואקף עזאם אל חטיב שאף מופיע בסרטון תדמית של אבו שחידם כחלק מצוות הקורס שהעביר.

גם מנהל מסגד אל אקצא השייח עומר אל קסוואני נאם באירוע ובכירי וואקף נוספים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד