בע"ה כ"א אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חשיפה: הקשר בין המחבל לראשי הוואקף וקורס החמאס בהר הבית

חשיפת הקול היהודי: השייח המחבל פאדי אבו שחידם סיים לאחרונה לנהל קורס בחסות הוואקף. בטקס הסיום נאם והצטלם עם ראשי הוואקף. סגן מנהל הוואקף נג'אח בכיראת נעצר בחשד למעורבות בקורס, שלטענת המשטרה קשור לחמאס

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"א כסלו תשפ"ב - 19:35 25/11/2021
גודל: א א א
פאדי אבו שחידם לצידו של נג'אח בכיראת סגן מנהל הוואקף ועזאם אל חטיב מנהל הוואקף (צילום מסך - דף הפייסבוק של הוואקף)
פאדי אבו שחידם לצידו של נג'אח בכיראת סגן מנהל הוואקף ועזאם אל חטיב מנהל הוואקף (צילום מסך - דף הפייסבוק של הוואקף)

תחקיר הקול היהודי חושף קשרי של ממש בין בכירי הוואקף הירדני השולטים בהר הבית לבין המחבל השייח פאדי אבו שחידם שביצע את פיגוע הירי בעיר העתיקה בירושלים ביום ראשון ורצח את אליהו קיי הי"ד.

בדיקת הקול היהודי העלתה כי לפני כשלושה חודשים הסתיים קורס בחסות הוואקף אותו ניהל המחבל אבו שחידם מתוקף תפקידו כמנהל של גוף בשם בית פיקה אל אסלמיה, גוף שמלמד הלכה אסלאמית – שריעה - בהר הבית.

מהודעת הוואקף עולה כי הגוף פועל תחת המנהלת לחינוך שרעי של הוואקף הירדני.

הקורס נערך תחת הכותרת "גדוד החוסן והרבאט" והשתתפו בו 68 נשים, מתוכן 17 משומרות הוואקף במוסלמי הפועלות בהר הבית.

בטקס הסיום עליו דווח בהרחבה בדף הפייסבוק של הוואקף, השתתפו שורת בכירי הוואקף לצדו של המחבל אבו שחידם.

בתמונות ניתן לראות כי המחבל אבו שחידם זוכה לכבוד מבכירי הוואקף. ראש הוואקף שייח עזאם אל חטיב, בכיר ירדני, יושב לצדו של אבו שחידם ומן הצד השני יושב נג'אח בכיראת.

משתתפים נוספים לצדו של אבו שחידם הם השייח עומר אל קיסוואני מנהל מסגד אל אקצא שלאחרונה פרסמנו כי הסית נגד ישראל בהלוויה של צעיר שנרצח על רקע פלילי, אברהים נאסר אלדין, מוחמד זהיר אל ג'ובה מנהל תחום החינוך השרעי, השייח עומר אל חלבי, מייסד זכאת אל קודס גוף "הצדקה" של ירושלים ומוסטפא אל שריף.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

דמות נוספת שהשתתפה בטקס היא זינת אבו סביח, מנהלת שומרות הוואקף בהר הבית שנעצרה מספר פעמים בידי המשטרה בגין אירועים שונים.

גם בתמונה נוספת עם משתתפות הקורס על רקע מסגד אל אקצא נראה המחבל אבו שחידם לצידו של עומר אל קיסוואני מנהל מסגד אל אקצא ולצידו של ראש הוואקף עזאם אל חטיב.

קורס של חמאס בהר הבית

אלא שמעבר לקשר בין אבו שחידם לבכירי הוואקף, לקול היהודי נודע כי במשטרה חושדים שהאירוע עצמו והקורס שהעביר המחבל הינו של ארגון הטרור חמאס.

חמאס הוציא הודעה רשמית לפיה אבו שחידם היה אחד מבכיריו בשעפט. אתמול עצרה המשטרה את סגן מנהל הוואקף נג'אח בכיראת. בצעד יחסית חריג הוארך היום (ה') מעצרו בבית המשפט עד ליום ראשון.

בכיראת הוזכר לאחרונה כאחד השייחים המסיתים איתם הצטלמה העוזרת של ח"כ רם בן ברק יו"ר ועדת חוץ וביטחון, כפי שחשפנו בקול היהודי.

החשד של המשטרה הוא שבכיראת חבר בארגון הטרור חמאס ופועל מטעמו. בכיראת ידוע מזה שנים כמי שמזוהה עם חמאס, ובנו ישב כ-20 שנה בכלא בגין פיגועי טרור במסגרת חוליית חמאס.

אולם לטענת המשטרה בדיון שנערך היום בבית משפט השלום בירושלים, אירוע סיום הקורס בו השתתף לצדו של אבו שחידם קשור לחמאס ועל פי החשד בכיראת, האיש של חמאס בוואקף,  מעורב בו מעבר לנוכחות באולם ונאום בטקס הסיום.

אחד המניעים למעצר אמש של בכיראת הוא גם כוונתו להשתתף באירוע של הגוש האסלאמי, תנועת הסטודנטים של חמאס באוניברסיטת ביר זית.

מלבד בכיראת עוכבו אמש לחקירה הינדי חילוואני וחדיג'ה חוויס, שתיהן מזוהות חמאס ובכירות המורביטאת – נשים הפעילות בהר הבית כנגד המשטרה ויהודים העולים להר. הן שוחררו בתנאי הרחקה מאוניברסיטת ביר זית. אוסאמה ברהום, אדם נוסף שהיה אמור להשתתף בכנס כתב בדף הפייסבוק שלו כי קיבל טלפון מקצין מודיעין ובו נאמר לו שלא ישתתף באירוע של חמאס.

נציג המשטרה אמר היום בדיון כי דרשותיו האחרונות של בכיראת בימי שישי הינן על גבול ההסתה הפלילית, וכי יש לו חלק בליבוי האירועים בירושלים בתקופה האחרונה.

כאשר מצרפים את כלל הדברים נראה שהשייח המחבל פאדי אבו שחידם לא היה דמות שולית כלל וכלל, אלא דמות מוכרת במחוזות הוואקף המוסלמי, שמופעל בידי משרד ההקדשים הירדני ושולט בנעשה בהר הבית. 

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "הוואקף הירדני פתח בישראל בית ספר לטרור וזה צריך להיפסק. אפנה ליועץ המשפטי לממשלה לבחון את המשך שליטת הוואקף בהר הבית. צריך להעיף את הוואקף מהר הבית חזרה לירדן".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 60 מהשבוע האחרון