בע"ה י"ב אדר תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

התקפות הטרור מרצועת עזה נמשכות - צה"ל שותק

הלילה והבוקר דווח על מטענים, חיתוך גדר, צמיגים בוערים ובלוני תבערה, אך למרות התגברות האירועים, דובר צה"ל לא הוציא הודעות על כך לתקשורת

  • אלחנן גרונר
  • ה' תשרי תשע"ט - 10:53 14/09/2018
גודל: א א א
חיילים בגבול הרצועה. ארכיון (דובר צה"ל)
חיילים בגבול הרצועה. ארכיון (דובר צה"ל)

למרות הדיבורים החוזרים ונשנים על רגיעה כביכול, התקפות הטרור מרצועת עזה נמשכות ואף מתגברות בימים האחרונים, אולם למרות שורת אירועים חמורים החל מאמש, דובר צה"ל לא הוציא עליהם אף לא הודעה אחת לתקשורת. כמו כן לא דווח על תגובה צבאית להתקפות.

אמש דווח בשעות הלילה כי ערבים חתכו את גדר הגבול באמצעות קאטרים באזור חאן יונס והציתו צמיגים מעבר לגדר, ואז נמלטו ללא פגע חזרה לשטח הרצועה.

כתב ערוץ 20 נועם אמיר דיווח על אירוע חמור נוסף באזור רפיח במהלכו השליכו מחבלים מטען חבלה לעבר כח צה"ל. לוחמים פתחו באש לעבר שלושה מחבלים שזוהו על פי הדיווח כשהם זוחלים לעבר גדר המערכת.

בנוסף דווח כי מחבלים השליכו בקבוקי תבערה לעבר כח צבאי בצפון רצועת עזה.

הבוקר (ו') דווח על בלוני תבערה ונפץ ששיגרו ערבים מרצועת עזה לעבר ישובי עוטף עזה. בחבל אשכול אותר בלון נפץ ששיגרו ערבים ובשדות נגב אותר בשטח חקלאי בלון תבערה.

בהמשך היום צפויות התפרעויות והתקפות טרור בנקודות שונות לאורך גדר הגבול.

אתמול נוטרל בידי חבלנים מטען חבלה שהניחו מחבלים על גדר גבול הרצועה. אירוע זה דווח בידי דובר צה"ל, אך לא דווח על תגובה צבאית של צה"ל לאירוע.

בדובר צה"ל סירבו לענות מדוע לא דיווחו על האירוע, ומסרו כי ״במהלך הלילה כוח צה"ל זיהה מספר חשודים אשר זחלו לעבר גדר המערכת בדרום רצועת עזה. אחד מהחשודים השליך מטען צינור לעבר לוחמי צה"ל שהיו בנקודה. הלוחמים הגיבו בירי לעבר החשודים. אין נפגעים לכוחותינו״.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון