בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבל שירה על בן יוסף לבנת הי"ד-זוכה מרצח

בימ"ש הצבאי לערעורים זיכה את המחבל שירה על בן יוסף לבנת הי"ד מעבירת רצח. רבקה לבנת: "אותה מערכת רופסת שנתנה נשק לערבים בשכם היא זאת ששחררה את הרוצח של בני". עו"ד בלייכר "מעשה חמור של שחרור לחופשי של המחבל"

  • יח"צ
  • ז' תשרי תשפ"ב - 17:52 13/09/2021
גודל: א א א

הרכב בראשותו של נשיא בימ"ש הצבאי לערעורים, אל"מ נתנאל בנישו, זיכה את המחבל נואף פהד נואף בני עודה, אשר ירה לכיוונו של בן יוסף לבנת הי"ד בקבר יוסף בשכם, מעבירת הרצח, והותיר את הרשעות בעבירות של ירי לעבר אדם ושיבוש הליכי משפט בלבד.

ההחלטה מגיעה במסגרת ערעור אותו הגישו התביעה הצבאית כנגד החלטת בימ"ש הצבאי שומרון אשר זיכה את נואף מעבירת הרצח והרשיע אותו בירי לעבר אדם ובשיבוש הליכי משפט והטיל עליו 6 שנות מאסר בלבד על מעורבותו ברצח.

נואף שוטר פלסטיני, אשר הספיק להשתחרר מבית הכלא לאחר שסיים לרצות את מאסרו, והועלה בדרגה במנגנוני הביטחון הפלסטינים, הואשם בכך שבשנת 2011 ברחבת קבר יוסף בשכם, יחד עם שני אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטיני נוספים ירו ממרחק של כ-7 מטרים, לעבר רכבו של בן יוסף לבנת הי"ד, מהירי נפגע לבנת מכדור בצווארו ומצא את מותו. לאחר הירי פיזרו היורים אבנים בזירה במטרה לשבש את הראיות במקום.

אמו של בן יוסף לבנת הי"ד, רבקה לבנת מסרה לאחר הדיון: "אותה מערכת הרופסת שנתנה נשק לערבים בשכם היא זאת ששיחררה את הרוצח של בני. אין ספק אצל אף אחד שהוא הרוצח, אבל בכל זאת שחררו אותו. אני לא רוצה שיגיעו לכאן עוד משפחות עם אותו מחבל, עם אותה סיטאוציה וזה מה שקורה".

"זה נותן כח ועידוד לכל ערבי ולכל מחבל שזה מה שאפשר לעשות, ותראו יוצאים חופשי. זה חילול השם, טוב שאנחנו מאמינים בקב"ה כי הנקמה אצלו זה לא אצלנו."

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את משפחת לבנת מסר: "נעשה מעשה חמור, של שחרור לחופשי של המחבל שרצח את בן יוסף לבנת הי"ד. בימ"ש הצבאי לערעורים קיבל את פסק הדין השערוריתי של בימ"ש הראשון, שזיכה את המחבל מרצח, למרות  שכולם אמרו שזה המחבל הרוצח.

אין שום אפשרות אחרת, כמו שבימ"ש עכשיו אמר, אין שום תזה אחרת להסביר כיצד הוא נרצח מלבד אותו כדור שהמחבל ירה לכיוונו. השופט האשים את גופי החקירה בחקירה רשלנית, נכון החקירה לא נעשתה כראוי, וגם היו כאן קשיים אוביקטיבים בגלל שהפיגוע היה בשטח עויין, אבל אחרי כל זה, אם רוצים להעיר לגורמי החקירה הדרך היא לא על ידי שחרור מחבלים לחופשי.

זה פגיעה בעם ישראל, זה ביזיון ענק,  לא נשאר לנו אלא לסמוך על היושב במרומים, שהוא ינקום את נקמתנו, לצערנו בתי המשפט הצבאיים עסוקים בפלפולים משפטיים, ולא מסוגלים לתת מענה פשוט כנגד מחבל טרוריסט שברור שרצח יהודי, לא נשאר אלא לסמוך על הקב"ה", הוסיף בלייכר.

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון מסר בתגובה להחלטה: "בית המשפט קיבל החלטה שערורייתית, שמשמעותה הראשונית היא פגיעה חמורה ביכולת ההרתעה של מדינת ישראל אל מול המרצחים מבית היוצר של הרשות הפלסטינית. שרשרת מחדלים ובראשה אי חקירת כל המעורבים באופן מיידי בשטח הביאה לתוצאה ההזויה שמחבל שוחרר מבית הכלא ויצא לרחובות"

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "דם המתנחלים הפקר. המשטרה והתביעה הצבאית התרשלו בתפקידם וגרמו לזיכוי מחבל נתעב מרצח. אי אפשר לכפר על המעשה הנתעב שעשה המחבל, גם אם יישב 100 שנים בצינוק. אם המשטרה והתביעה הצבאית היו עושים את עבודתם כמו שצריך, המחבל היה מורשע ברצח, ופגיעה נוספת הייתה נמנעת מבני משפחתו של בן יוסף הי"ד שהפצע הכואב בליבם נפתח לאחר הזיכוי."

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד