בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריח בחירות וטרור מתגבר - בנט וליברמן ראש בראש

שר החינוך תקף את שר הביטחון על רקע התגברות הטרור בגבול עזה. ליברמן לא נשאר חייב, ובתווך חיילי צה"ל שנרגמים במטעני חבלה ללא הפסקה

  • דוד אור שחר
  • כ"ג תשרי תשע"ט - 10:54 02/10/2018
גודל: א א א
(דובר צה"ל)
(דובר צה"ל)

אירועי הטרור בגבול רצועת עזה גוברים, ונראה כי חמאס מתמקד בימים האחרונים בבלוני נפץ, ובמטעני חבלה, אשר עשרות מהם מושלכים מדי יום על כוחות צבא ועמדות באזור גדר הגבול.

מנתונים של חדשות 24/7 עולה כי כ-130 מטענים ורימונים מאולתרים הושלכו בידי מחבלים לעבר חיילים בגבול עזה בימים האחרונים. חלק מהאירועים אף תועדו בידי המחבלים והועלו לרשתות התקשורת והרשתות החברתיות.

לצד התגברות האירועים, במערכת הפוליטית מתחילים להריח בחירות, שיתכן ויוקדמו, והאירועים מספקים קרקע פוריה לחידוד עמדות בנושאי ביטחון.

בתחילת השבוע תקף יו"ר הבית היהודי, שר החינוך וחבר הקבינט המדיני בטחוני, נפתלי בנט, את התנהלותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בכל הנוגע לטיפול בהתפרעויות הערבים ברצועת עזה.

"בימים האחרונים אנו עדים לתוצאות המסוכנות שהביאה מדיניות ההבלגה והחולשה של שר הביטחון מול רצועת עזה – יותר הבלגה, יותר טרור. עפיפוני התבערה ובלוני הנפץ ממשיכים לאיים על תושבי העוטף, ההתפרעויות על הגדר מסלימות ואל עמדות צה"ל מסתננים פלסטינים ללא פחד. כך לא מנהלים מדיניות ביטחון, כך נראית מדיניות שהיא כישלון", אמר בנט.

"כבר בתחילת האירועים הצגתי תכנית סדורה להתמודדות עם רצועת עזה המבוססת על עיקרון ברור: הבלגה תוביל להסלמה. והיא הובילה", תקף בנט. את ליברמן, "המצב הנוכחי הוא תוצאה ישירה של מדיניות ליברמן מול הרצועה. תחת מעטה של 'פרגמטיות' ו'אחריות', ליברמן השאיר את ביטחון תושבי הדרום לשיקול דעתו של חמאס. הגיעה העת לומר את האמת: הסכמי ליברמן - חמאס קרסו".

במפלגת ישראל ביתנו מיהרו להוציא תגובה לדברי בנט ואמרו כי, "ביום שישי האחרון נהרגו 7 מתפרעים פלסטינים, מעל 500 נפצעו ואף ישראלי לא נשרט, כתוצאה ממדיניות נחושה ועוצמתית שהוכיחה את עצמה. השר בנט הוא שותף מלא להחלטות הקבינט וגם כשכבר טרח להופיע לדיונים בנושא עזה, לא זכור שאי פעם הביע התנגדות למדיניות הקבינט"‎, אמרו.

"זה ברור שבנט פתח בקמפיין בחירות, וזה הגיע לאבסורד", הוסיף ליברמן. "נתניהו נפגש בניו יורק עם נשיא ארה"ב, ומה בנט עושה? תוקף את ליברמן. מה קשור ליברמן למפגש של נתניהו בניו יורק? זו אסטרטגיה שלו, מזל שלא האשים אותי בהתחממות כדור הארץ או בהפסדים של ברצלונה. במערכת הבחירות הקרובה הוויכוח יהיה בין ימין משיחי לימין אחראי". 

  |בנט: מדיניות ליברמן מול חמאס היא חלשה ושמאלנית

אולם למרות "המדיניות הנחושה" כביכול, גם לאורך החג המשיכו ההתפרעויות סביב הגדר. בצפון רצועת עזה הבעירו ערבים צמיגים, יידו בקבוקי תבערה ומטענים לעבר הכוחות. כמו כן יידו הערבים אבנים לעבר החיילים.

בשעות אחר הצהריים של החג עלה מדיווחים כי בהתפרעויות משתתפים כ-7000 ערבים המיידים רימונים אבנים בקבוקי תבערה ומטענים לעבר הכוחות.

ההתפרעויות על הגדר באות בנוסף לשריפות רבות שפרצו בשטחי עוטף עזה כתוצאה מבלוני ועפיפוני תבערה. 

הבוקר העלה בנט את הטון ובהודעה לכלי התקשורת נכתב מטעמו כי ״אני מצפה מהשר ליברמן לתקוף את חמאס ולא אותי. מדיניות ליברמן מול חמאס היא חלשה ושמאלנית. הוא מושך את כל הממשלה שמאלה. חמאס נהיה חצוף יותר מיום ליום.

מהרגע הראשון קבעתי שצריך לירות במשגרי עפיפוני הנפץ, ובמקום זאת ליברמן מבליג ומשדר חולשה.  מי שמשגר בלון עם מטען נפץ הוא מחבל שיש לחסלו ולא ״ילד תמים״. 

בשל מדיניות החולשה של ליברמן חמאס נעשה חצוף יותר מיום ליום.  בימים האחרונים מחבלי חמאס משגרים מאות (!) בלוני תבערה ונפץ מעל תושבי ישובי עוטף עזה; מחבלים מפרקים גדר, משליכים מטענים ורימונים ויוצאים משם ללא שריטה. הגיע הזמן למדיניות ברזל ימנית״. 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


7 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד