בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
חשיפה:

האזינו: "אסייע לאנשי חמאס גם לאחר הטבח"

אריק אשרמן, שמפריע שוב ושוב לחיילי צה"ל ביהודה ושומרון, מסרב לראות בתמיכה בחמאס ובחיזבאללה קו אדום, ומצהיר: אלחם למען זכויות לגיטימיות של אנשי חמאס גם אחרי הטבח

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ח חשון תשפ"ד - 15:10 12/11/2023
גודל: א א א
(צילום: שלמה מלט)
(צילום: שלמה מלט)

חשיפת הקול היהודי: פעיל השמאל הרדיקאלי המוכר אריק אשרמן, מסביר בשיחה עם הקול היהודי את עמדותיו, שנותרו כשהיו גם לאחר הטבח המחריד שביצעו ערביי עזה בתושבי הדרום, מאשר כי ימשיך לסייע לאנשי חמאס ומסרב לראות בתמיכה בחמאס ובחיזבאללה קו אדום.

אשרמן הוא רבאיי רפורמי שפועל שנים רבות מטעם ארגוני שמאל רדיקאלי כמו 'רבנים לזכויות אדם' ו'תורת צדק'. הוא נעצר בתחילת המלחמה בחשד להפרעה לחיילי צה"ל בשעת מלחמה בעת פעילות באזור בנימין, אך חזר לשטח לאחר שהסתיימה תקופת הרחקתו משם.

הצרפו לעדכונים מהקול היהודי:
בווטסאפ >>
בטלגרם >>

את השיחה איתו ניהל כתב הקול היהודי אלחנן גרונר, כשביקש את תגובתו של אשרמן לעובדה שפעיל הרשות הפלסטינית שהצטלם איתו תמונת 'סלפי' במהלך פעילותם בבנימין, הביע תמיכה בטבח בדרום.

אשרמן טען כי הוא לא זוכר את הפעיל, בכיר בוועד נגד גדרות והתנחלויות של הרש"פ, אך אישר את ההיכרות ושיתוף הפעולה עם הוועד באופן כללי.

בהמשך שואל גרונר את אשרמן על קשריו עם פעילי ISM – ארגון "התנגדות" של פעילים מארה"ב ואירופה הנחשב לתומך של חמאס וחיזבאללה שפעיליו מבצעים התססה ופעולות דה-לגיטימציה לישראל ביהודה ושומרון.

אשרמן מאשר את שיתוף הפעולה שלו איתם ומסרב להסכים כי תמיכה בחיזבאללה ובחמאס היא קו אדום. "גם אם אני אשב בלילה עם מישהו מ-ISM שבעד חיזבאללה או חמאס, אני אתווכח איתם, אבל אני גם בכל זאת אברך שהוא שם", הוא מצהיר. "גם אם הוא תומך בחיזבאללה וחמאס?", שואל גרונר. "כן", משיב אשרמן. "אתה לא חושב שמישהו שתומך בחיזבאללה וחמאס זה קו אדום?", שואל גרונר. "אני חושב שמישהו שתומך בכיבוש זה קו אדום", עונה אשרמן.

בהמשך השיחה סיפר אשרמן על הסיוע שהעניק וימשיך להעניק גם אחרי הטבח לאנשי חמאס ביהודה ושומרון למען מימוש זכויותיהם.

"גם אחרי הטבח"

אשרמן תיאר כי בעבר סייע לראש מועצת כפר מטעם חמאס. "באיזה שהוא כפר היה ראש מועצה בעד חמאס, וזה פעם ראשונה שאני יודע שאני הולך לפגוש ראש מועצה של חמאס והבטן שלי עשתה סיבובים... אבל כשהראש שלי השתלט על הקישקע'ס שלי, אני חשבתי 'נכון, אני יושב עם אדם שלא מכיר בזכות הקיום שלי, האם אני נוטש ונותן למדינת ישראל לרמוס את הזכויות האדם של הכפר? או שאני מראה דוגמה של מישהו שנלחם למען זכויות לגיטימיות?'".

אשרמן הוסיף ואישר: "זה נכון, אני אלחם למען זכויות של כל אדם, אני גם אלחם למען זכויות לגיטימיות, אמיתיות, גם של אדם שלא מכיר בזכות הקיום שלי".

"גם של חמאס?", הקשה גרונר. "אם יש משפחה שהם חמאס וישראל מנסה לקחת להם אדמות, אני כן אלחם למען הזכויות של אותו אדם, זה נכון", השיב אשרמן. "גם אחרי הטבח?", גרונר שואל. "גם אחרי הטבח", מאשר אשרמן.

אריק אשרמן פועל בעיקר בבקעת הירדן ובמזרח בנימין, אך מגיע מדי פעם גם לדרום הר חברון. כוחות הביטחון והמתיישבים סובלים מפעילותו.

בשבוע שעבר חשפנו בקול היהודי רשימת פעילי ISM הפועלים ביהודה ושומרון ומייצרים דה-לגיטימציה לישראל, שותפים יחד עם פעילים ישראלים קיצונים בפעולות נגד כוחות צה"ל ומפיצים את עלילת "אלימות המתנחלים".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 46 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד