בע"ה ח' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

טרור האבנים: נתפסו חשודים, אך התיק נסגר

ערבים יידו אבנים לעבר רכב סמוך לכוכב השחר, ופגעו בשמשה הקדמית. לנהג נודע כי נעצרו חשודים, אולם לאחר מספר ימים התיק נסגר עקב 'עבריין לא נודע'.

  • יח"צ
  • ט"ז תמוז תש"פ - 09:33 08/07/2020
גודל: א א א
הרכב שנגרם באבנים, סמוך לכוכב השחר (חוננו)
הרכב שנגרם באבנים, סמוך לכוכב השחר (חוננו)

ערבים יידו אבנים לעבר רכב יהודי סמוך לישוב כוכב השחר בבנימין, וגרמו נזק לשמשה הקדמית. הנהג, שניצל בנס, הגיש תלונה במשטרה וקיבל הודעה כי נתפסו חשודים. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שלח מכתב למשטרת בנימין, אולם הופתע לגלות כי תיק החקירה נסגר עקב 'עבריין לא נודע'.

הפיגוע אירע לפני כשבועיים וחצי, בכביש 458 סמוך לכפר אל מועייר. לפי מכתבו של עו"ד בלייכר "האבן פגעה הישר בשמשת הרכב הקדמית, ניפצה אותה וחדרה לתוך הרכב. למרבה הנס האירוע המחריד הסתיים ללא פגיעה בגוף, ומרשי הצליח להמשיך בנסיעה מכוסה בזכוכיות עד כוכב השחר".

לאחר מכן הגיש הנהג תלונה עם עדות מפורטת בתחנת המשטרה בביתר עילית. לפי עו"ד בלייכר "מתמונות האירוע ומיקום הפגיעה ניכר באופן חד כי האירוע היה יכול להסתיים חלילה בצורה חמורה ביותר, מפגיעת ראש או איבוד שליטה".

לנהג הרכב נמסר מכוחות הביטחון כי נתפסו חשודים במעשה, ועו"ד בלייכר שלח מכתב למשטרת בנימין בבקשה להתעדכן במצב ההליך נגד החשודים ולהביאם לדין. 

אולם, תשובת משטרת בנימין הפתיעה את העו"ד ואת הנהג. בתשובה נכתב כי "בחינת חומר הראיות ותיק החקירה לא נמצא כי נעצרו חשודים בביצוע העבירה והתיק נגנז 'עבריין לא נודע'". עוד נכתב כי חוקרי המשטרה ישמחו לקבל "שמות של חשודים שנעצרו או חשודים בביצוע העבירה".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את נהג הרכב שנפגע מסר "פיגוע אבנים זה פיגוע לכל דבר. מצופה מהמשטרה וכוחות הביטחון לחתור למגע בכל האמצעים ולהביא ללכידת או נטרול המחבלים והעמדתם לדין. אנו דורשים התייחסות כאילו הושגה מטרת המחבלים וקרה הגרוע מכול".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד