בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יאיר גולן מגיב: "אין לי קשר למה שהקול היהודי חשף"

העיתונאי קלמן ליבסקינד ביקש הבוקר (ג') בשידור חי את התייחסותו של סגן השרה יאיר גולן לחשיפת הקול היהודי. גולן ניסה להתחמק, אך קלמן התעקש: "אלו העובדות". גולן: "משרת פרופוגנדה ימנית קיצונית"

  • יהודה פרל, הקול היהודי
  • ח' סיון תשפ"ב - 09:57 07/06/2022
גודל: א א א

בתכנית הרדיו קלמן-ליברמן ברשת ב', ביקש העיתונאי קלמן ליבסקינד את התייחסותו של סגן שרת הכלכלה יאיר גולן לתחקיר הקול היהודי.

"סגן השרה יאיר גולן, מילת התייחסות שלך לפרסום של הקול היהודי מלפני כמה ימים על השתתפות שלך בהפגנה שבה נשאו דברים בכירי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שהוצאו מחוץ לחוק", פנה ליבסקינד לסגן השרה גולן לקראת סיום ראיון שערך איתו בשידור חי.

יאיר גולן מיהר לענות וניסה להתנער: "זה דבר, אתה יודע, כל כך מעוות. אני מזכיר שזו הייתה הפגנה שהתחילה, לא יודע איך הסתיימה בסופו של דבר...". את דבריו קטע ליבסקינד שאמר "הסתיימה ברעולי פנים שזורקים אבנים על שוטרים".

גולן המשיך ואמר "ההפגנה הזו התחילה כהפגנה שקטה ביותר, לא הייתי עד לאירוע אלימות אחד, לא הייתי עד להנפת דגל אשף אחד, הפגנה שקטה נגד האלימות בחברה הערבית. מה קרה אחרי זה? אין לי מושג. עכשיו אתם לוקחים איזשהו משהו שאין לי קשר אליו, ומהדהדים כלי תקשורת נידח...".

הרשמו כעת לכנס זום שחושף את פרטי התחקיר: זרוע השטח שהובילה את פרעות תשפ"א >>

גם כאן קטע ליבסקינד את דבריו ואמר: "כלי תקשורת חשוב שחשף את זה שהופעת באותו אירוע שעל הבמה שלו נאמו בכירי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שנקבע שהיא תנועת אחות של חמאס".

גולן: "עכשיו אתה משרת פרופוגנדה ימנית קיצונית שאין לה אחיזה במציאות".

ליבסקינד: "משהו בעובדות לא נכון?"

גולן: "הכל לא נכון. אני הייתי בהפגנה מהתחלתה עד בערך אמצעיתה, אחרי זה נטשתי את האזור. היתה הפגנה שקטה, לא היה בה מעשה אלימות אחד, לא הונפו בה דגלי אשף. מי שארח אותי שם וארגן את ההפגנה אלו אנשי מרצ מאום אל פאחם ומסביבת וואדי ערה. אין לי קשר למה שהקול היהודי או איך שזה לא נקרה הערוץ הקיקיוני הזה..."

פעם נוספת, קטע ליבסקינד את דבריו של גולן ואמר: "ערוץ לא קיקיוני. חשף סיפור מאוד מעניין ועוד הרבה מאוד סיפורים מעניינים".

"אין לך וויכוח עם העובדות", המשיך ליבסקינד. "עד עכשיו לא שמעתי ממך ויכוח על העובדות. היתה בהפגנה שעל הבמה בה נאמו בכירי הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית שהוצאו מחוץ לחוק. משהו פה לא נכון?".

גולן: "הכל פה לא נכון". ליבסקינד: "אלו העובדות".

גולן: "זו הייתה הפגנת ענק. אני לא יודע, יכול להיות שהיה בה גם פלג כזה או אחר". ליבסקינד: "שנשא דברים על הבמה...".

גולן: "כשאני הייתי לא היתה שם במה, כל הנאומים שהיו היו נאומים עסקו אך ורק באלימות בחברה הערבית".

ליבסקינד: "אם אתה מוזמן מחר לאירוע כזה ואתה יודע שהאנשים האלה נמצאים על הבמה ומדברים". גולן: "לא הייתי מתייצב".

הרשמו כעת לכנס אינטרנטי החושף כיצד במסווה של מאבק באלימות צמחה זרוע השטח של הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית והובילה את פרעות תשפא.

הכנס בהשתתפות: העיתונאי  אלחנן גרונר מהקול היהודי, התחקירן מאיר אטינגר וח"כ איתמר בן גביר מעוצמה יהודית.

>> הרשמו כעת (ללא עלות) <<

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד