בע"ה ז' תמוז תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

איך הגיע סגן הרמטכ"ל לשעבר להשתתף בהפגנה של בכירי הפלג הצפוני?

ח"כ יאיר גולן השתתף בהפגנה "נגד אלימות", שהתבררה כאירוע של בכירי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית ובהם השייח' המסית כמאל חטיב. גולן בתגובה: "לא עניין אותי מי ארגן"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ב' סיון תשפ"ב - 09:26 01/06/2022
גודל: א א א
שלט של תנועת "חיראק אל פחמווי" באום אל פאחם (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)
שלט של תנועת "חיראק אל פחמווי" באום אל פאחם (הופץ ברשת. שימוש לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

ח"כ יאיר גולן, סגן הרמטכ"ל לשעבר, כמו גם פעילי שמאל יהודים נוספים, שימשו, כך מתברר מתחקיר הקול היהודי, כ"אדיוטים שימושיים" של הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית.

גולן והפעילים השתתפו בהפגנות של תנועת "חיראק אל פחמאווי" שכפי שפרסמנו בתחקיר הקול היהודי, עמדה מאחורי חלק ניכר מפרעות תשפ"א ומהומות הרמדאן בהר הבית.

קודם לכן התנועה ארגנה הפגנות שכביכול היו נגד אלימות בחברה הערבית. בפועל ההפגנות נשלטו בידי בכירי הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, הובילו מסרים הדורשים את הוצאת המשטרה מהערים והכפרים הערבים, וכללו רעולי פנים, ידויי אבנים ודגלי אש"ף ודגלי התנועה האסלאמית.

הרשמו כעת לכנס זום שחושף את פרטי התחקיר: זרוע השטח שהובילה את פרעות תשפ"א >>

ח"כ יאיר גולן השתתף בהפגנה שנערכה בכ"א אדר התשפ"א (5/3/21 למניינם). יחד איתו היו גם חברי הכנסת ממרץ עסאווי פריג' וח"כ ג'ידא רינאוי זועבי.

בהפגנה זו נאמו בבמה המרכזית כמאל חטיב, שייח' מסית וסגנו של ראאד סלאח ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית שהוצא מחוץ לחוק, וכן ראאד פתחי, מבכירי הפלג ותומך מחבלים מוכר. כמו כן השתתפו בהפגנה גם רעולי פנים שיידו אבנים על השוטרים.

אז כיצד הגיע סגן הרמטכ"ל להשתתף באירוע שמוביל הפלג הצפוני שהוצא מחוץ לחוק ואנשיו בעלי רטוריקה אנטישמית ותמיכה בפיגועים נגד יהודים?גולן מצידו מסר לקול היהודי בתגובה כי: "ההפגנה היתה נגד האלימות בחברה הערבית. כלל לא עניין אותי מי ארגן אותה. לתומי חשבתי שלהיות נגד אלימות, נגד רציחתם של אנשים זה עניין אוניברסלי שמאחד את כולנו. צר לי אם בקול היהודי חושבים אחרת".

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

הוא הוסיף כי "בשלב בו הייתי נוכח ההפגנה היתה שקטה וללא דגלי אש״ף. הפעילים עימם הסתובבתי הם פעילי מרצ שהתנהלו למופת. הנאומים קראו ללחימה בפשיעה וללא תכנים לאומניים".

גולן שוחח עם התושבים כשברקע מתנוסס שלט גדול של תנועת חיראק אל פחמאווי שכאמור ארגנה את ההפגנה. מנהיג התנועה מוחמד אבו טאהר ג'בארין, קרוב משפחתו של ראאד סלאח הוא תומך מחבלים מושבע, והוא ורבים מחבריו לתנועה נעצרו בידי המשטרה, חלקם גם בידי השב"כ.

כפי שפרסמנו, תנועת חיראק אל פחמאווי המאחדת שתי תנועות צעירים מקומיות, הפכה לזרוע השטח של הפלג הצפוני. באמצעות ההפגנות "נגד אלימות" בחברה הערבית, צבר הארגון את כוחו בחורף שעבר, וכך הוציא לפועל אירועים רבים בזמן מבצע שומר החומות ובהם גם הסעות להלוויה מוחמד חסונה שנהרג בפרעות בלוד. לאחר ההלוויה התגברו המהומות ואף נרצח יגאל יהושע הי"ד.

בימים האחרונים לקראת יום ירושלים, עצרה המשטרה לחקירה כעשרה מפעילי התנועה והרחיקה אותם מהר הבית. בנוסף חסמה המשטרה אוטובוסים של התנועה שהובילו פורעים להר הבית מאום אל פחם. בתחקיר הראנו כיצד פרצו המהומות בהר הבית בערב פסח האחרון, זמן קצר לאחר שהגיעו אוטובוסים שארגנה התנועה מאום אל פחם להר הבית.

הרשמו כעת לכנס אינטרנטי החושף כיצד במסווה של מאבק באלימות צמחה זרוע השטח של הפלג הצפוני בתנועה האיסלאמית והובילה את פרעות תשפא.

הכנס בהשתתפות: העיתונאי  אלחנן גרונר מהקול היהודי, התחקירן מאיר אטינגר וח"כ איתמר בן גביר מעוצמה יהודית.

>> הרשמו כעת (ללא עלות) <<

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד