בע"ה ז' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהודי הותקף בידי ערבים ביפו - התוקפים שוחררו

​נהג מונית הותקף בידי ערבים במוטות ברזל, נפצע ומוניתו הושחתה. התוקפים נעצרו, שוחררו, והתלוננו על הנהג שנחקר - "יש לי סיוטים - איך שחררו אותם?"

  • אלחנן גרונר
  • ט"ז אלול תשע"ח - 10:20 27/08/2018
גודל: א א א
המונית שהותקפה
המונית שהותקפה

תקיפת שלושה צעירים ערבים משפרעם בחוף ים בקרית חיים בשבוע שעבר, זכתה לכותרות רבות וסיקור נרחב בכלי התקשורת. השלושה התרוצצו מראיון לראיון וצלמי מערכות הטלוויזיה הגיעו עד לבתיהם. ח"כ יהודה גליק אף ציין כי ראש הממשלה עצמו התקשר למותקפים כדי לעודד אותם.

אלא שמתברר שלא כולם זוכים לאותו היחס.

משה בנג'ו, נהג מונית תושב חולון הותקף לפני כשבועיים בידי חבורת ערבים מיפו בשדרות ירושלים בעיר.

אמש פרסם "הצל" – יואב אליאסי, את סיפורו של בנג'ו, וקיבל שיתופים רבים ברשת. בנג'ו פנה גם לקול היהודי ותיאר את התקיפה שעבר והתנהלות המשטרה.

לדבריו, בעת שנסע אחר הצהריים בשדרות ירושלים ביפו, הגיח בנסיעה מהירה אופנוע מצד ימין.

"לא ראיתי אותו ואז האופנוע עבר לצד שמאל והרוכב בעט במראת הצד של האוטו ושבר אותה. כשאני כמעט מאבד שיווי משקל מהפאניקה".

לדברי בנג'ו, האופנוען המשיך בנסיעה ועצר ליד קיוסק סמוך. בנג'ו עצר גם הוא את המונית ויצא מהרכב לבחון את המראה ולגשת אל הבחור.

"הוא התחיל להתקדם לכיווני עם עוד בחור שיצא מהקיוסק ואז הוא ראה שאני מתקדם לכיוונו, חזר לקיוסק ויצאו משם כעשרה ערבים. התחלתי לברוח אבל הם רדפו אחרי, חלקם עם ברזלים, הפילו אותי והרביצו לי ארבעה עם ברזלים כשמקביל אחרים שוברים את המונית", סיפר.

   | "שכבתי והגנתי על הראש שלי"

"שכבתי והגנתי על הראש שלי ואחרי שהם סיימו להשבית את המונית ולתקוף אותי הצלחתי להזמין משטרה ואמבולנס ופינו אותי לבית החולים".

אלא שכאן לא תמה מסכת הייסורים של בנג'ו, שסובל מחבלות קשות ואף מושבת מעבודה עקב ריסוק המונית בידי התוקפים.

"הבנתי שעצרו את התוקפים, אבל כשהתקשרתי אחרי כמה ימים לברר מה קורה עם התיק אמרו לי שהם שוחררו וביקשו שאני אבוא לחקירה", סיפר לקול היהודי.

התברר כי התוקפים, המכירים את דרך ההתנהלות בישראל, פשוט הגישו תלונה נגדית בטענה שבנג'ו תקף אותם.

"הגעתי לחקירה ופתאום אני מוצא את עצמי שמאשימים אותי שהתחלתי את התקיפה", סיפר. "כל האירוע אמור להיות מצולם במצלמות שיש שם. ביקשתי מהמשטרה את המצלמות אבל לא הביאו לי".

בנג'ו סיפר לקול היהודי כי לא קיבל מענה מאיש. "אני בבית, סובל מסיוטים בעקבות התקיפה. לא יכול לעבוד, ואת התוקפים שחררו. אני פשוט לא מבין איך שחררו את הרוצחים האלה ואיך זה לא מעניין אף אחד. כולם משתיקים את האירוע".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה לקול היהודי: "לפני כשבועיים התקבלה במשטרה תלונה בגין אלימות ותקיפה של נהג מונית. עם קבלת התלונה פתחה המשטרה בחקירה ובסיומה שוחררו החשודים בתנאים מגבילים.

נדגיש כי ממצאי החקירה אינם עולים בקנה אחד עם טענותיו של נהג המונית בפוסט שכתב שכן החשודים שוחררו בתנאים מגבילים בסיום חקירתם. באשר לצילומים מהכביש, אין באפשרות המשטרה לתת לנהג המונית לצפות במצלמות מהכביש שכן מדובר בחומר חקירה. נציין כי גם נגד נהג המונית הוגשה תלונה והוא נקרא לחקירה מיד עם קבלתה.

החקירות מתנהלות וטבע הדברים לא נמסור פרטים נוספים. משטרת ישראל רואה בחומרה רבה כל גילוי אלימות ותפעל לחקור ביסודיות את המקרים בכדי להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם החשודים".

תגובות (7) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד