בע"ה ה' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יהודי הותקף בידי ערבים. המלצת השוטר: לברוח מהמקום

האירוע התרחש בליל תשעה באב. מאז אושפז הפצוע היהודי ואף עבר ניתוח. השוטרים בשטח אמרו כי אין ביכולתם לעזור ועליו לברוח מהמקום. כעת עו"ד בלייכר דורש להתעדכן בהתפתחות החקירה.

  • יח"צ
  • כ"ג תשרי תש"פ - 16:53 22/10/2019
גודל: א א א
ארכיון. למצולמים אין כל קשר לכתבה.  (הלל מאיר TPS)
ארכיון. למצולמים אין כל קשר לכתבה. (הלל מאיר TPS)

בליל תשעה באב הותקף ליאור (שם בדוי) בידי ערבים ללא סיבה בעת שצעד ברחוב א-סראיה בעיר העתיקה בירושלים. התוקפים הערבים היכו וקיללו אותו, ובעת שליאור טופל על ידי חובש מד"א שהזעיק למקום המשיכו התוקפים והשליכו לעברם אבנים ובקבוקי זכוכית. פניית החובש לשוטרים שהיו בסמוך נענתה בתגובה כי אין ביכולתם לעזור, ועל ליאור הפצוע להתפנות בכוחות עצמו מהמקום.

עו"ד חיים בלייכר המייצג את ליאור מטעם ארגון חוננו, שלח מכתב למפקד מרחב דוד, בבקשה לדעת מה עלה בגורל החקירה.

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר את שאירע במהלך התקיפה. "בליל תשעה באב הותקף ונפצע מרשי ברחוב א-סראיה בעיר העתיקה, לאחר שרחובות אחרים נסגרו בידי המשטרה. באותה עת היו במקום חבורת בני מיעוטים אשר הציפו את הרחוב במים, והחלו להשפריץ ולהתנכל לעוברי אורח יהודים".

עוד הוסיף וכתב, כי "מרשי עבר במקום כאשר לפתע אחד החשודים העיף לעברו מגב. מרשי אחז במגב ואז ברגע אחד קפץ עליו אחד התוקפים והפילו לרצפה, בו בזמן שתוקפים אחרים מכים את מרשי תוך שהם מקללים את מרשי ואת ה'יהוד' קללות נמרצות".

עו"ד בלייכר תיאר כי ליאור הצליח בקושי רב להתרחק לרחוב אחר, והתקשר למשטרה ולמד"א. ליאור נזקק לטיפול רפואי היות ובשל התקיפה פרק את כתפו וקרע את רצועת הכתף. "תוך כדי הטיפול החלו לזרוק לעבר מרשי והחובש אבנים ובקבוקי זכוכית, אשר סיכנו את חייהם. החובש פנה לכוח משטרתי שהגיע למקום בבקשה לפעול כנגד זריקת האבנים, ונענה על ידי הקצין שאין בידם מה לעשות לבד מלברוח מהמקום".

נוסף לכך, הבהיר קצין המשטרה לחובש כי אין אפשרות להביא למקום רכב פינוי, ועל ליאור הפצוע להתפנות בכוחות עצמו מהמקום. ליאור נאלץ לדדות על רגליו מרחק רב, תוך שהוא סובל מכאבים עזים בידו וכולו ספוג מים. ליאור פונה לטיפול במרכז הרפואי הדסה עין כרם, ולאחר חודש נאלץ לעבור ניתוח לחיבור הרצועות בכתפו. מאז האירוע סובל ליאור מכאבים וטרם שב לעבודתו. 

בסוף מכתבו ציין עו"ד בלייכר כי בעת שהגיש ליאור תלונה במשטרה נאמר לו כי האירוע צולם. עו"ד בלייכר ביקש ממפקד המחוז לקבל מידע על התקדמות החקירה "מדובר באירוע חמור של תקיפה וחבלה חמורה ביותר. אבקש לקבל מידע בהקדם על מצב החקירה, מעצר חשודים והגשת כתבי אישום".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד