בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ימים ספורים לפני הפיגוע: "דו קיום במעיינות. יהודים וערבים יחד"

לאחר הפיגוע הרצחני שגבה את חייה של רינה שנרב הי"ד, בישוב דולב הסמוך למעיין אמרו כי "במעיינות יושבים בשכנות ערבים ויהודים".

  • כ"ב אב תשע"ט - 16:54 23/08/2019
גודל: א א א
(tps)
(tps)

הפיגוע הקשה ביום שישי גבה את חייה של רינה שנרב הי"ד (17) וגרם לפציעתם של אביה הרב איתן ואחיה דביר.

בני משפחת שנרב נפשו במעיין עין בובין (עין דני) הסמוך לישוב דולב במערב בנימין. מטען שהטמינו ערבים בקרבת מקום קודם לכן, הופעל ככל הנראה בשלט רחוק והתפוצץ. כאמור, רינה הי"ד נרצחה ושני בני משפחתה נפצעו.

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

בכתבתם של כרמל דנגור ורועי שרון בכאן 11 שפורסמה רק לפני ימים ספורים, ואף פורסמה באתר ערוץ 7, סופר על "דו קיום" כביכול השורר במעיינות שבמערב בנימין.

בכתבה דיווחו כי במעיינות מתרחצים יהודים וערבים יחד. "דו קיום. מגיעים, מתרחצים ביחד, אין שום בעיה", אמר יעקב דולב, פקח התיירות שאחראי לטיפול המעיינות בשטח בנימין מטעם המועצה.

בדוברות הישוב דולב סיפרו אחרי הפיגוע הרצחני, כי "מידי שבוע אנחנו מטיילים בחופשיות במרחבי ביתנו וארצנו, בשפע המעיינות שלנו.. פעמים רבות אנחנו יושבים בשכנות יהודים וערבים".

עוד הוסיפו בדוברות דולב ואמרו, כי "גם היום לא נאפשר לרוצחים להדיר את רגלינו ממרחבי הטבע שליד ביתנו, וצריך להבין שאם הם לא ישבו איתנו בשלום, נאלץ למצוא פתרונות מעשיים יותר כדי לשמור על השגרה".

תושבים רבים מהאזור דיווחו לקול היהודי על מקרים שונים על עימותים בין מתיישבים לערבים באזור המעיינות במערב בנימין. כמו כן, במקרים רבים בהם ערבים נופשים במעיינות, יהודים נמנעים מלהתקרב למקום.

המעיין עין בובין נקרא גם עין דני על שמו של דני גונן הי"ד שנרצח במקום לפני כארבע שנים.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד