בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

יממה לפני הפיגוע: המחבל תקף חיילים שפחדו להגיב

המחבל תקף וקילל חיילים בתחנה בה אירע הפיגוע פחות מ-24 שעות לפני שרצח באותו המקום את הרב איתמר בן גל הי"ד

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב שבט תשע"ח - 10:19 07/02/2018
גודל: א א א
המחבל בזירת הפיגוע
המחבל בזירת הפיגוע

פחות מ-24 שעות מרגע הפיגוע בצומת אריאל, אותו המחבל התעמת עם חיילים באותה התחנה, תקף אותם פיזית וקילל אותם, אך החיילים חששו ולא עשו לו דבר, כך נחשף ביממה האחרונה. חלק מהאירוע פורסם באתר ynet אך חלק מטענות החיילים הושתקו, ככל הנראה בלחץ גורמים צבאיים.

המחבל, עבד אל כרים עאדל עאסי, הגיע ביום ראשון בסביבות השעה 18:10 לתחנת ההסעה בצומת אריאל לכיוון צומת תפוח. במקום היו חיילים שחשדו בו לאחר שהתקרב לתחנת ההסעה בה עומדים יהודים, וביקשו ממנו להציג תעודת זהות.

על פי עדות מהמקום שהגיעה לידי הקול היהודי, ופורסמה גם בדף הפייסבוק של "הצל", בתגובה המחבל החל לקלל את החיילים בגסות, סירב לשתף פעולה וצרח על החיילים: "מי אתם בכלל? אני יודע שאתם לא יכולים לעשות לי כלום! לא מפחד ממכם!", ואף החל לצלם אותם במכשיר הפלאפון שלו.

עוד בנושא:

• החברות היהודיות של המחבל: טרור בחסות הרווחה?

• חדירה בחוות מעון: "עוד שתי שניות והיו רוצחים אותי"

 מאיר אטינגר בבלוג נוקב: "לא באנו לכאן רק כדי לחיות"

כאשר המחבל המשיך לקלל את החיילים, אחד מהם דרש ממנו להפסיק והמחבל התנפל עליו באלימות. חיילים נוספים התערבו אבל המחבל דחף גם אותם ולפי עדויות אף דחף את נשקם. כעבור זמן קצר עזב המחבל את התחנה מבלי שהחיילים עשו לו דבר, תוך שהוא מקלל אותם ומצהיר: "אני זוכר את הפנים שלכם".

לדברי עד ראייה לאירוע החיילים הסבירו כי חששו לעצור אותו. "מצטער אח שלי, אבל אני מפחד שלא יגבו אותי, אני יעצור אותו ומה יקרה? עוד יבואו אלי בטענות!".

פחות מיממה לאחר האירוע, ביום שני בשעה 14:25, ירד המחבל ממונית סמוך לתחנה ודקר למוות את הרב איתמר בן גל הי"ד שעמד במקום. הרב איתמר, שהופתע מאחור, הדף את המחבל ונמלט, אך דימם למוות ומאמצי ההחייאה לא צלחו.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד