בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רגל בשכם ורגל בתל אביב - טרור בחסות הרווחה?

שירותי הרווחה שיכנו את המחבל במסגרות של המדינה עם יהודיות במצוקה, בזמן שבדף הפייסבוק שלו הביע שוב ושוב תמיכה ב"שהידים" והתכתב עם יהודיות

  • אלחנן גרונר
  • כ' שבט תשע"ח - 23:00 05/02/2018
גודל: א א א
זירת הפיגוע בצומת אריאל (הלל מאיר TPS)
זירת הפיגוע בצומת אריאל (הלל מאיר TPS)

עבד אל כרים עאדל עאסי הוא המחבל שרצח בשעות הצהריים את איתמר בן גל הי"ד אב לארבעה מהר ברכה.

אלא שאט אט הולך ומתברר כי המחבל, שאביו משכם ואמו ערביה אזרחית ישראל מחיפה, זכה לטיפול ארוך של שירותי הרווחה בישראל, והתגורר בהוסטלים שונים על חשבון המדינה, זאת במקביל לפוסטים מסיתים ותמיכה בשהידים שהעלה שוב ושוב בדף הפייסבוק שלו, כאשר הוא נע על קו שכם-תל אביב.

בין השאר שהה המחבל ב"בית השנטי", בתל אביב, שם הצהירו כי הם מקבלים "ללא הבדל דת גזע ומין".

בדיקת הקול היהודי העלתה כי במקביל לתקופה בה על פי אנשי בית השנטי, שהה במקום, העלה המחבל פוסטים רבים של הסתה בדף הפייסבוק שלו, הביע שוב ושוב תמיכה ב"שהידים", העלה סרטונים של מחבלים רעולי פנים יורים בשכם במפגני הסתה נגד ישראל ועוד.

בנוסף קיים המחבל קשרי ידידות עם נערות יהודיות, קשרים שמהותם נבדקת כעת. על פי הדיווחים, בתקופה האחרונה התגורר לפרקים ביפו ובשכם ועבד בעבודות שונות.

הלית לוי, רכזת "בית השנטי" אמרה לחדשות 10 כי המחבל הגיע לבית השאנטי כיוון שהוא "בן למשפחה חצויה ונטול עורף משפחתי", וציינה שכשהגיע למקום "נבדקה תעודת הזהות הכחולה שלו ונמצאה תקינה".

לדבריה "עבד הוא נער ששהה במספר קורות גג של משרד הרווחה ובהן 'הבית ברחוב חיים' ו'שלטר הלב'. הוא נקלט ב'בית השנטי' לפני יותר משנה לתקופה קצרה של מספר שבועות עם תעודת זהות כחולה שנבדקה בידי גורמים מוסמכים ונמצאה תקינה. הוא עזב את 'בית השנטי' לאחר שאסרנו עליו לנסוע על בסיס קבוע לשכם בשל חששנו מניצולו בידי גורמים עוינים. אנו מקבלים ללא הבדל דת, גזע, מין ומגדר. למרות המקרה הקשה זה לא ירפא את ידינו מלעזור לאחרים".

ממשרד העבודה והרווחה נמסר: "מדובר בצעיר המוכר לשירותי הרווחה. לאורך השנים נעשו ניסיונות לסייע לצעיר שננטש על ידי הוריו והוא קיבל כמה וכמה פתרונות דיור ושיקום מהמדינה, אולם בחר להפסיק את התהליך בכל פעם. בשל צנעת הפרט לא נוכל להרחיב עוד".

יש לצייין כי רק אתמול (א') הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון מוחמד חארוף משכם, בכך שרצח את מיכל חלימי הי"ד, עמה ניהל קשר זוגי, על רקע לאומני.

הוא הודה והורשע ברצח ממניע לאומני למרות שבכתב האישום שהוגש נגדו התעקשו במשטרה ובפרקליטות לטעון כי מדובר באירוע פלילי.

תגובות (9) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד