בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ישראל מכניסה דלק - האש ממשיכה לבעור. מה קורה בעזה?

ג'יפ צבאי הוצת בגבול ואש הבלונים ממשיכה להכות בקיבוצים, פורסמו הסכמי רגיעה אך האש המשיכה לבעור. הבוקר המשיכו משאיות הדלק ויוקם בית חולים בינלאומי. סנקציות או כניעה?

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז סיון תשע"ט - 12:00 30/06/2019
גודל: א א א
 (צילום: אסתי דיוזבוב TPS)
(צילום: אסתי דיוזבוב TPS)

נתניהו וחמאס ממשיכים לנהל מו"מ אחרי מו"מ ובנתיים טרור הבלונים אותו מנהלים ערביי עזה ממשיך לטפטף. הצעדים אותם עושה ישראל לטובת ערביי עזה נמשכים.

לאחר שבשבוע שעבר בערו למעלה ממאה שריפות בעוטף עזה מבלוני התבערה החלו נתניהו וחמאס בשיחות על מנת להביא ל"הבנות" ו"רגיעות" באיזור. השיחות נוהלו כאשר על גבול עזה מתפרעים כ7,000 ערבים אשר שרפו ג'יפ צבאי מסוג זאב. 

במסגרת השיחות התחייב חמאס לנצר סופית את אש הבלונים וישראל מצידה תמשיך לספק לערביי עזה את צרכיהם ההומניטאריים דוגמת משאיות האספקה ושמירה על מרחב הדיג.

עם זאת, כבר בשבת האחרונה בערו שוב שתי שריפות בעוטף ובוקרו של יום א' גם נפתח בשריפה.  בישראל דיווחו מנגד על שורת צעדים לטובת הערבים בעזה בינהם 20 מיכליות דלק שיכנסו היום לרצועה.

במקביל הורה ראש הממשלה על השארת מרחב הדיג בגודלו הרגיל. כמו כן, דווח כי נתניהו הורה על תחילתן של עבודות להקמת בית חולים בינלאומי ענק סמוך למעבר ארז על מנת לשפר את איכות מתן המענה הרפואי בעזה. 

בעיתון "ידיעות אחרונות" דווח כי בית החולים יוקם במימון ארגון פרטי אמריקאי והוא אמור להבטיח שיפור משמעותי. על פי הדיווח ב''ידיעות אחרונות'', אם בימים הקרובים יישמר השקט בגבול - ההסדרה תעבור לשלב הבא שלה שיכלול פרויקטים משמעותיים. 

במקביל בישראל, בתגובה להמשך השריפות נקבעה לשעה 13:00 ישיבה של חברי הקבינט המדיני בטחוני כאשר זו הפעם הראשונה בה ישתתפו השרים סמוטריץ' ופרץ בישיבה. 

הרב רפי אמר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי "אני בא מעוטף כזה ו-15 שריפות היו בשבת. לא יכולה להיות הסדרה ובמקביל לה שהעשן ימשיך להיתמר. את ההמשך אני אדבר עם ראש הממשלה. הסדרה עם החמאס צריכה להביא לשקט מוחלט ולהחזרת הבנים הביתה. כשיהיה שקט, יהיה טוב למדינת ישראל". 

בישיבת הממשלה הבוקר אמר נתניהו כי: "אנחנו מבינים היטב את המצוקה של יישובי העוטף ופועלים להקל עליהם ככל שניתן. בשבוע שעבר הפעלנו סנקציות על חמאס כולל עצירת דלקים ואם נצטרך, נפעיל עליהם סנקציות קשות בהרבה".

 

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד