בע"ה י' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפיגוע בעכו: צעיר ערבי התעצבן והפך למחבל

לפי כתב האישום שהוגש נגד צעיר ערבי משפרעם, לאחר שקיבל דו"ח חניה, החליט לבצע פיגוע דריסה ולהרוג חיילים

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג ניסן תשע"ח - 09:55 29/03/2018
גודל: א א א
זירת פיגוע הדריסה בעכו
זירת פיגוע הדריסה בעכו

כתב אישום הוגש הבוקר (ה') כנגד מאלכ יוסף נהאר אסדי, ערבי בן 26 תושב שפרעם שבגליל, שביצע את פיגוע הדריסה בעכו לפני כחודש.

אסדי נעצר לאחר שדרס חיילים שוטרים ואזרחים במספר זירות בעיר. מסע הדריסות הפסיק רק לאחר שהוא נורה על ידי חייל ששהה במקום. בשב"כ אמרו הבוקר כי באופן סופי עלה בחקירה כי אסדי ביצע את הדריסות ממניע לאומני-אידיאולוגי.

מעובדות כתב האישום שהוגש לבית המשפט המחוזי בחיפה עולה כי ביום  י"ז באדר ה'תשע"ח סמוך לשעה 11.00, הגיע הנאשם יחד עם אשתו לקופת חולים בעיר עכו, לצורך בדיקה רפואית.

הנאשם חנה את הרכב בסמוך למקום, על מדרכה ברחוב העצמאות, באופן החוסם את המעבר להולכי רגל, והמתין לאשתו ברכב בעודו יושב במושב הנהג כאשר המושב מוטה לאחור.

סמוך לשעה 11:24, עברה ליד מקום חניית הרכב ניידת משטרה, בה נהגו שוטרים מהשיטור העירוני. השוטרים אשר הבחינו ברכב החוסם את מעבר הולכי הרגל ולא הבחינו בנאשם, הניחו דו"ח תנועה על שמשת הרכב.

בתגובה לכך, יצא הנאשם מהרכב והביע תרעומת על קבלת הדו"ח, תוך שאמר בכעס לאחד השוטרים  - "שיקח אותך ואת המדינה שלך". לאחר מכן חזר מאלכ לרכב. 

בכתב האישום מתואר כי לאחר שקיבל  את הדו"ח, הבחין הנאשם בחייל, המסתכל לעברו, ולדברי הפרקליטות, בשלב זה גמלה בליבו ההחלטה להמית חיילים, על ידי דריסה באמצעות הרכב, זאת אך ורק מתוך היותם משתייכים למדינת ישראל. 

הנאשם החל בנסיעה  ברחוב העצמאות לכיוון רחוב יהושפט בעיר עכו תוך שהוא עוקב אחר כיוון הליכת החייל.

משהגיע הנאשם בסמוך לכיכר ומשהבחין כי החייל מתכוון לחצות שם את הכביש, הסיט הנאשם את הרכב בנסיעה מהירה ימינה, לכיוון החייל,  ועלה עם הרכב על המדרכה ופגע בחייל בעוצמה באמצעות הרכב. 

מהמשך כתב האישום עולה  כי הנאשם  המשיך  בנסיעה מהירה  במטרה להמית עוד חיילים ופגע בשלושה חיילים פגיעה חמורה וניסה לפגוע בשני חיילים נוספים  תוך שהוא מסכנם סיכון ממשי לפגיעה חמורה וניסה לגרום למותם  

הפרקליטות תבקש מבית המשפט לעצור את המחבל עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד