בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

כתב אישום למחבל מ''יחידת הצמיגים'' של חמאס

מחבל מעזה מואשם בהשתתפות בהתפרעויות על גבול עזה בהבערת צמיגים והשלכת אבנים וסכינים על חיילי צה"ל

  • כ"ב אייר תשע"ט - 14:45 27/05/2019
גודל: א א א
התפרעויות על הגבול (דובר צה"ל)
התפרעויות על הגבול (דובר צה"ל)

 

הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד המחבל עיד חג'אג', בן 19, מעזה שהשתתף במסגרת ההתפרעויות על הגבול בפעולות יחידת הצמיגים של חמאס ויחידת ההפחדה הלילית, וכן ידה אבנים, מוטות ברזל ושברי להבים של סכינים לעבר חיילי צה"ל.   
 
על פי עובדות כתב האישום, במסגרת השתתפותו במועדים שונים במהומות "השיבה" ליד הגבול בין ישראל לרצועת עזה,  ידה הנאשם יחד עם משתתפים אחרים אבנים, מוטות ברזל ושברי להבים של סכינים לעבר חיילי צה"ל הנמצאים בשטח ישראל. בחודש הלועזי אוקטובר 2018 או בסמוך לכך, מצא הנאשם מטען חבלה קטן מאולתר והשליך אותו לעבר חיילי צה"ל.
 
בחודש הלועזי פברואר 2019 או בסמוך לכך, פנו אל הנאשם מחבלי חמא"ס והציעו לו להצטרף ליחידת הצמיגים של החמא"ס, אשר תפקידה להביא צמיגים למבעירי הצמיגים בתהלוכות השיבה.
כעולה מכתב האישום, בשלושה מקרים במועדים שאינם ידועים במדויק במהלך החודשים פברואר- אפריל 2019, השתתף הנאשם עם חבריו ליחידת הצמיגים, וביניהם אחיו ובן דודו, בהובלת צמיגים ממוצבי החמא"ס לגבול, שם נמסרו הצמיגים למשתתפי צעדות השיבה שהבעירו אותם כדי להסתתר מעייני חיילי צה"ל. הצמיגים הובלו על גבי ריקשה ממונעת (טוקטוק) לאזור גבול ישראל רצועת עזה, כאשר בכל נסיעה הועברו לגבול בין 20 ל- 25 צמיגים.
 
כמו כן, השתתף הנאשם בפעולת יחידת ההפחדה הלילית (אלארבאק), הפועלת בגבול ישראל רצועת עזה. אנשי יחידת ההפחדות הליליות זרקו רימוני קול בקרבת גדר הגבול כדי להפחיד את חיילי צה"ל ולאיים עליהם.
ביום 3.5.19, הגיע הנאשם לגדר הגבול, כשהוא מזויין בסכין. חיילי צה"ל הבחינו בנאשם כשעמד ליד גדר הגבול והורו לו לעבור את הגבול. כשראה שחיילי צה"ל הבחינו בו, הסתיר הנאשם את הסכין בבגדיו.


 הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד