בע"ה ה' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר ניסיון פיגוע הירי: מחבל משוחרר הותקף בשומרון

ערבים מדווחים כי מאז ניסיון פיגוע הירי, יהודים תקפו ערבים במספר מקומות. עשרות הפגינו סמוך למקום ניסיון הפיגוע ומחבל משוחרר הותקף באבנים בצפון השומרון

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח אייר תש"פ - 12:21 22/05/2020
גודל: א א א
הפגנה בחווארה, ארכיון (למצולמים אין קשר לכתבה)
הפגנה בחווארה, ארכיון (למצולמים אין קשר לכתבה)

לאחר ניסיון פיגוע הירי השבוע בכפר חווארה בשומרון, ממנו ניצלו בנס שלושה תושבים בעקבות מעצור באקדחו של המחבל, מדווחים ערביי האזור על שורה של פעולות תגמול.

בכפר יתמה בשומרון, מדווחים הערבים כי יהודים תקפו שני ערבים המתגוררים בכפר. לדבריהם, השניים פונו לקבלת טיפול רפואי. האירוע לא אומת בידי גורם ישראלי.

באירוע אחר, דיווחי ערבים בצפון השומרון כי יהודים תקפו כלי רכב של ערבים, והמחבל המשוחרר, מוחמד סלאח עלי, נפצע כתוצאה מאבנים שיידו ערבים.

בתוך כך, ביום חמישי בערב, הפגינו תושבי השומרון בצומת הכפר חווארה, במחאה על ניסיון פיגוע הטרור ואזלת ידה של מערכת הבטחון. במהלך ההפגנה דווח, כי יהודים יידו אבנים לעבר כלי רכב של ערבים. למקום הגיעו ערביי האזור שיידו אבנים לעבר המפגינים. כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות בלבד.

עוד דווח, כי במהלך האירוע, ערבים תקפו רכב של תושב השומרון בכפר חווארה, באמצעות אבנים ומוטות ברזל. נזק משמעותי נגרם לרכבו וב"ה הנהג יצא ללא פגע.

ביום רביעי אחר הצהרים, ערבי שלף אקדח לעבר רכב בו היו שלושה יהודים בכביש 60 בכפר חווארה בשומרון, ואשר נעמד בפקק במקום. המחבל ניסה לבצע ירי אך בשל מעצור בנשק לא הצליח. נהג הרכב שלף את אקדחו האישי ופתח במרדף אחר המחבל. ערביי המקום מנעו מהנהג לתפסו את המחבל והלה נמלט, לא לפני שניסה לתפעל שוב את הנשק. כוחות גדולים הוקפצו למקום בניסיון לאתר את המחבל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד