בע"ה כ"ז אב תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ערבי ניסה לירות בנוסעים; ערביי חווארה סייעו לו להימלט

האזינו להקלטה: ערבי כיוון אקדח לעבר רכב בכביש 60 בשומרון אך בשל מעצור בנשק לא הצליח לירות. התושב ביצע אחריו מרדף תוך ירי באוויר, אולם המחבל נמלט בסיוע ערביי חווארה שהקיפו את הנהג

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז אייר תש"פ - 07:09 21/05/2020
גודל: א א א
זירת הפיגוע בכפר חווארה, בשומרון (צבי סוכות)
זירת הפיגוע בכפר חווארה, בשומרון (צבי סוכות)

האזינו להקלטה - דיווח למוקד בזמן אמת:

בשעות אחר הצהרים ביום רביעי, ניסה ערבי להרוג מספר יהודים שנסעו בכביש 60 סמוך לכפר חווארה בשומרון.

על פי עדות שמסר לקול היהודי עד ראיה במקום, שאך בנס ניצל מפיגוע הירי, מתברר כי המחבל ניסה לירות לעברם באמצעות אקדח, אולם ככל הנראה בשל מעצור בנשק, הם ניצלו. "עמדנו בפקק במרכז הכפר חווארה. המחבל נעמד מטר מהחלון שלי, שלף אקדח וניסה מספר פעמים לירות ללא הצלחה".

"נהג הרכב ראה את המחבל, האיץ את הנסיעה אך נתקע בכלי רכב שהו לפנינו. יצא מהרכב והתחיל לרדוף אחרי המחבל". נהג הרכב, שהיה חמוש באקדחו האישי, כאמור פתח במרדף אחר המחבל, תוך שהוא מבצע ירי באוויר.

"המחבל נכנס לסמטה והסתתר בגומחה בקיר, תוך שהוא מנסה לתפעל את הנשק מספר פעמים נוספות". עוד עולה, כי ערביי הכפר חווארה מנעו מנהג הרכב להמשיך במרדף אחר המחבל וסייעו למחבל הימלט מהמקום.

כוחות צבא, משטרה ושב"כ הוקפצו למקום ופתחו בסריקות נרחבות לאיתור המחבל וכן ממצאים נוספים. בהמשך, התושבים הגיעו לתחנת המשטרה בכדי להגיש תלונה.

מדובר צה"ל נמסר, כי "אירוע שהתרחש אחר הצהריים סמוך לכפר חווארה שבמרחב החטיבה המרחבית ״שומרון״, נחקר כנסיון פיגוע לאחר סיום התחקיר הראשוני. על פי עדויות בשטח, חשוד כיוון כלי נשק לעבר רכב ישראלי וניסה לירות לעבר יושביו. נהג הרכב שהבחין באיום החל במרדף אחר החשוד שכלל ירי, החשוד נמלט. אין נפגעים באירוע. כוהב"ט חוקרים את האירוע", אומרים בצה"ל.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון, הגיע לתחנת המשטרה יחד עם תושבי המקום, במטרה להגיש תלונה על ניסיון הפיגוע. קודם לכן שוחח דגן עם גורמים בכירים בצה"ל ועם גורמים בכירים במשטרת ישראל.

"הגעתי לתחנת המשטרה כדי לחזק את הנוסעים ברכב שהותקפו", אמר דגן. "נמנע היום אסון בזכות תושייה של אדם אחד, שצריך להעניק לו צל"ש. המחבל היה יכול לארוב לרכבים נוספים כשהם נכנסים לתוך מלכודת מוות, הפקק בחווארה כשלמולם חמוש".

"האירוע הזה הוא תוצאה ישירה של ההסתה של אבו מאזן, שהודיע אמש כי הוא מבטל את התיאום הבטחוני עם ישראל. הרוצחים במדים חושפים את פרצופם האמיתי. אני מחזק את הנהג שפעל באומץ ואת הנערים שגילו תושייה ויצרו קשר עם מוקד הבטחון של המועצה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד