בע"ה כ"ה אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרשות מאיימים להפסיק את התיאום הבטחוני; "זוהי הכרזת מלחמה"

אבו מאזן הודיע על ביטול ההסכמים בין ישראל לרשות, אך טרם ברור האם ההחלטה תיושם. "שוב הוכח שאין פרטנר, על ישראל לדאוג לעצמה ולהחיל ריבונות ללא חשש"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו אייר תש"פ - 09:30 20/05/2020
גודל: א א א
(אהוד אמיתון, tps)
(אהוד אמיתון, tps)

יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן הודיע אתמול כי הרשות הפלסטינית משוחררת מכל ההסכמים וההבנות עם ישראל וארצות הברית, לרבות ההסכמים הביטחוניים. על פי דיווחים שונים, הנחה אבו מאזן בפועל את ראשי מנגנוני הבטחון ברשות להפסיק לאלתר את התיאום הבטחוני עם ישראל.

את ההכרזה הזו אמר אבו מאזן בישיבה בה השתתפו חברי הנהגות אש"ף ופת"ח, ראש הממשלה הפלסטיני, ראשי מנגנוני הביטחון ברשות ועוד.

לא ברור כמה הצהרתו של אבו מאזן תיושם בשטח, אך מטרתה ככל הנראה לאיים על ישראל. כל זאת, על רקע הכוונות ליישם את עסקת המאה שהציג נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, במסגרתה ישראל צפויה להחיל ריבונות ישראלית על שטחים מסוימים מיהודה ושומרון.

ביטול ההסכמים בין הרשות לישראל, פירושם גם ביטול הסכמי אוסלו, שהקימו את הרשות הפלסטינית.

בתנועת הביטחוניסטים, מגיבים להכרזת אבו מאזן ואומרים, כי "הכרזתו של אבו מאזן מכשירה את הקרקע בפועל להחלת הריבונות ביהודה ושומרון ובבקעה. אם לרגע, מישהו בממשל האמריקאי חשב שאפשר לעשות מהלך בתיאום, בא אבו מאזן ומבהיר שוב את מה שידענו כבר במשך שנים – אין פרטנר ואין עם מי לדבר".

עוד אומרים הביטחוניסטים, כי "לאבו מאזן אין באמת כלים לאיים. הוא תלוי בחסדיה של ישראל וארצות הברית. מדינת ישראל תלויה רק בעצמה. אנו קוראים לממשלת ישראל להחיל ריבונות ללא מורא וללא חשש".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אומר, כי "מדינת ישראל צריכה לפרוק את הרשות הפלסטינית מנשקה. אבו מאזן הכריז מלחמה נגד ישראל, אם הוא אומר ברמאללה שהתיאום הבטחוני בין הרשות הפלסטינית לישראל קרס אז הוא בוודאי נותן אור ירוק לפעילי הטרור שלו לצוד יהודים. וזו רבותיי הכרזת מלחמה".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד