בע"ה י"א אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לאחר שמחצית מהחשודים שוחררו - ההתפרעויות בבנימין נמשכות

ערבים הציתו בפעם החמישית, אנדרטת זיכרון לזכר שולי הר-מלך שנרצח במקום. לוחם מג"ב נפצע בראשו מאבן שיידו ערבים. בסוף השבוע שיחרר צה"ל מחצית מהערבים שנעצרו בחשד להתפרעויות

  • אלישע ירד
  • ד' שבט תשפ"א - 08:39 17/01/2021
גודל: א א א
ארי קניאל - עין לציון
ארי קניאל - עין לציון

ערבים הציתו בליל שבת בפעם החמישית, אנדרטת זיכרון לזכר שולי הר-מלך שמוצבת במקום בו נרצח, על ציר אלון במזרח בנימין. הצתת האנדרטה מגיעה לאחר שבועות ארוכים של התפרעויות של ערבים באזור, בהם נפצעו לא פעם חיילי צה''ל ותושבים הותקפו באבנים.

רק ביום שישי האחרון נפצע לוחם מג"ב בראשו מאבן שהשליכו לעברו ערבים בהתפרעות סמוך למקום האנדרטה.

במשך שבועות ארוכים בחרו בצה"ל "להכיל" את האירועים, והלוחמים בשטח לא השתמשו בנשק חם כנגד הפורעים, גם כאשר אלו תקפו באופן ממשי את הכוח במכות ואבנים. במהלך ההתפרעויות, נפצעו לוחמי צה"ל, בהם אירוע שחשפנו בקול היהודי, בו נפצע מ"פ מסיירת חרוב בראשו מאבן שהושלכה לעברו באמצעות קלע דוד. כתוצאה מהפציעה אושפז הקצין במרכז רפואי במשך למעלה משבוע.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

בסוף השבוע שעבר יצאו בצה"ל במבצע מעצרים רחב היקף בו השתתפו כ-300 לוחמים, ועצרו עשרות מבוקשים החשודים בהתפרעויות באזור.

בצה"ל מיהרו להוציא הודעת דוברות, על כך שנעצרו "עשרות חשודים במבצע רחב היקף שנועד לפגוע בתשתיות הטרור". אולם בכפרים לא התרשמו מהמעצרים ואף דיווחו כי כבר מחצית מהעצורים, שוחררו כמה שעות לאחר מכן.

צה''ל אף תלה כרוזי אזהרה על בתיהם של החשודים שנעצרו, בהם נכתב כי "בבית זה נעצר חשוד בפעילות טרור כנגד חיילים ואזרחים", המזהירים את תושבי הכפר מפני השתתפות בפעילות שכזו.

בכפרים קיבלו את הכרוזים בלעג והם הפכו לבדיחת היום.

מה שייתכן והוסיף להורדת ההרתעה, הוא כאמור שיחרורם של מחצית מהעצורים לבתיהם, כמה שעות בודדות לאחר מעצרם. הדבר הביא מנהיגים ותושבים מהכפר ללעוג לניסיון ההרתעה של צה''ל, ולהבטיח שפעילויות הטרור ימשכו ללא הפסקה, שכאמור המשיכו ביתר שאת גם ביומיים האחרונים לאחר גל המעצרים.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד