בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מבצע מעצרים גדול הסתיים בשחרור מחצית מהחשודים; בכפר לועגים לצה"ל

לאחר שבועות ארוכים של אירועי טרור והתפרעויות במזרח בנימין, פשטו כוחות הבטחון על הכפרים באזור ועצרו עשרות חשודים. אולם בכפרים מדווחים שמחציתם כבר שוחררו לאחר כמה שעות ומנהיגי הכפרים הבטיחו להמשיך בהתפרעויות

  • אלישע ירד
  • ב' שבט תשפ"א - 12:00 15/01/2021
גודל: א א א
כוחות צה"ל בכפר אל מועייר במעצרים השבוע (דובר צה"ל)
כוחות צה"ל בכפר אל מועייר במעצרים השבוע (דובר צה"ל)

מזרח בנימין הייתה גזרה סוערת בשבועות האחרונים, זריקות אבנים על בסיס יומי, השלכת בקבוקי תבערה והצתות מצד שלושה כפרים ערביים באזור.

ההתפרעויות גרמו לפציעות רבות בקרב תושבי האזור היהודים שסבלו מהתקפות וכן אצל חיילי צה''ל, שנאלצו להתמודד עם מאות מתפרעים כשידיהם כבולות בשל מדיניות צה''ל בשטח, שהחליט "להכיל" את אירועי הטרור.

באזור הר בעל חצור נפצע קצין צה"ל וחמישה אזרחים באירועים שונים.

מספר אירועים חמורים במיוחד התרחשו בגזרה בחודש האחרון, כשהחמור ביותר הוא פציעתו של מ"פ בסיירת חרוב, שנפגע מאבן בראשו והיה מאושפז במשך למעלה משבוע. כפי שפורסם לראשונה בקול היהודי.

במקרה אחר, תיעדו הפורעים הערבים את עצמם כשהם יורים רימון גז ממתקן מאולתר, לעבר כוחות צבא שפעלו באזור. בהתפרעויות רבות אחרות באזור, תועדו ערבים מיידים אבנים לעבר חיילי צה''ל כשהם גלויי פנים. בין היתר, תועדו בידי ארי קניאל פעיל 'עין לציון'.

רק לאחר ביקורת ציבורית רבה, ופניות רבות לדובר צה''ל שלא דיווח על מרבית האירועים, ביצעו בצה"ל פשיטה צבאית גדולה על אותם הכפרים, ועצרו עשרות חשודים ערבים.

בצה"ל מיהרו להוציא הודעת דוברות, על כך שנעצרו "עשרות חשודים במבצע רחב היקף שנועד לפגוע בתשתיות הטרור", במבצע בו השתתפו כ-300 לוחמי צה"ל.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

אולם בכפרים לא התרשמו מהמעצרים ואף דיווחו כי כבר מחצית מהעצורים, שוחררו כמה שעות לאחר מכן.

צה''ל אף תלה כרוזי אזהרה על בתיהם של החשודים שנעצרו, בהם נכתב כי "בבית זה נעצר חשוד בפעילות טרור כנגד חיילים ואזרחים", המזהירים את תושבי הכפר מפני השתתפות בפעילות שכזו.

בכפרים קיבלו את הכרוזים בלעג והם הפכו לבדיחת היום.

מה שהוסיף להורדת ההרתעה, הוא כאמור שחרורם של מחצית מהעצורים לבתיהם, כמה שעות בודדות לאחר מעצרם.

הדבר הביא רבים ממנהיגי ותושבי הכפר ללעוג לניסיון ההרתעה של צה''ל, ולהבטיח בגלוי ברשתות החברתיות, כי פעילויות הטרור ימשכו ללא הפסקה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


5 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 324 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד