בע"ה כ' שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

לא למדו דבר: מערכת הביטחון נערכת לפרעות הבאות "משני הצדדים"

בסרטון שפותח תרגיל לאומי שמטרתו לתרגל את העורף. מדגיש דובר המשטרה: "לא ניתן לשני הצדדים להפר את הסדר", ונראים חרדים חוסמים כבישים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה חשון תשפ"ב - 13:04 31/10/2021
גודל: א א א

בנוסף לתרגולות הקבועות של מטחי טילים קונבנציונאלים מאזור לבנון ועזה וחשש לתקיפה אירנית במעגלים רחוקים יותר, בחרה משטרת ישראל לתרגל את כוחותיה ב'הפרות סדר משני הצדדים'. 

בסרטון הפתיחה אותו קיבלו מפקדי צה"ל והמשטרה ובראשם קצין אגם של משטרת ישראל, נאמר על ידי דובר המשטרה, נצ"מ אלי לוי: "משטרת ישראל נערכה לאירועים, המשטרה פרוסה בכל מקומות החיכוך, לא ניתן למפרי הסדר משני הצדדים, לא ניתן להפר את הסדר ולרמוס את החוק - לא משנה מאיזה צד הוא מגיע". בנוסף נראים בסרטון חרדים החוסמים כביש, וזאת על אף שמדובר בתרחיש מלחמה נגד ישראל.

את הסרטון הפיקה מנהלת התרגילים הלאומית.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

חשוב לציין כי התרגיל החל רק הבוקר וכעת התרחישים עומדים על חסימות צירים, הצתות מכוונות בהרי ירושלים והפניית כוחות הצלה רבים לטיפול במוקדים אלה, בהתפרעויות אלימות מרובות משתתפים בערים מעורבות ובפגיעה בתשתיות תחבורה עיקריים כגון הרכבת הקלה והכרזה על אירוע רב נפגעים.

בהמשך התרגיל מתוכנן תרחיש של 'שביתת' נהגי תובלה ותחבורה ציבורית וחסימות צירים בצמתים מרכזיות כפי שאירע בפועל ביום חמישי האחרון בין אום אל פאחם למרכז תל אביב.

כזכור, במהלך פרעות תשפ"א, בזמן שיהודים בלוד, רמלה, עכו ירושלים וחיפה ניסו להגן על עצמם ורכושם, התבטא מפכ"ל המשטרה על סימטריה והפרדה בין הניצים, התבטאות שספגה ביקורת קשה גם מצד השר האמון עליו באותה העת.

בנוסף, בחרו עורכי התרגיל וסרטון הפתיחה להציג בתוך תרחיש ההתפרעויות - קבוצת חרדים מפגינה ויושבת על הכביש, בחירה עריכתית תמוהה מתרגיל המתיימר להציג מערכה מורכבת כלפי אזרחי המדינה בעת חירום.

איפה אפשר למצוא אתכם?
אנחנו רוצים להכיר אתכם! ספרו לנו היכן ניתן למצוא אתכם ברשתות החברתיות. 
לחצו כאן >>
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד