בע"ה ג' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
תיעוד בלעדי:

לא מחכים לצבא: החקלאים יצאו לחפש את הטרקטורים

לקבוצת חקלאים מהבקעה נמאס מאוזלת היד של הרשויות והם יצאו לחפש לבדם את הטרקטורים שגנבו ערבים

  • אלחנן גרונר
  • י"ז כסלו תשע"ח - 13:31 05/12/2017
גודל: א א א

צפו:  החקלאים יוצאים לסריקות

קבוצת חקלאים מהבקעה יצאה בסיוע מתנדבים לחפש את הטרקטורים שגנבו להם ערבים, וזאת לאחר שצה"ל לא ביצע סריקות יסודיות במקום, כך נודע לקול היהודי.

הגניבה של שלושת הטרקטורים ממושב תומר שבבקעת הירדן בשבת האחרונה היתה הקש ששבר את גב הגמל עבור חקלאים רבים מהאזור, ובראשם בני משפחת סעדה מהם נגנבו הטרקטורים.

כפי שדווח לראשונה בקול היהודי, מדובר בגניבה השניה בתוך חצי שנה מהמשפחה, ואחד הטרקטורים נגנב כעת בפעם השניה לאחר שהוחזר בידי המשטרה. אלא שאם לא די במכה שהנחיתו עליהם הגנבים בשיא עונת קטיף היבול, הרי שהם נאלצים להתמודד כמו חקלאים רבים, גם עם אזלת היד של הרשויות.

כבר בליל שבת עם היוודע דבר הגניבה יצאו החקלאים למרדף, אולם הצבא עצר אותם בכניסה לאזור כפר מאליק בטענה שיעצור אותם אם יכנסו לשטח, וזאת בשל "סכנה לביטחון". לאחר לחצים שהפעילו החקלאים והודעתם על כך שאם הצבא לא יכנס לשטח לסריקות אז הם יכנסו בעצמם, ביצע הצבא מעט סריקות בלילה שלמחרת, אך לא נמצא דבר.

את החקלאים, שברשותם היה מידע מסויים אודות מקום הימצאות אפשרי של הטרקטורים, הדבר לא סיפק. ביום ראשון החלו החקלאים בגיוס מתנדבים לחיפושים, וביום שני בבוקר ירדו לחיפושים באזור מזרח בנימין.

למרות שהודיעו מראש לצבא, ואף המתינו מספר שעות להצטרפות כוחות צבא לחיפושים לאחר שהצבא והמשטרה ביקשו זאת מהם, החליטו בסופו של דבר בצה"ל לא להצטרף לחיפושים, וכך נכנסו החקלאים והמתנדבים לבדם לשטח, ערכו סריקות ואף שוחחו עם חקלאים ערבים שהיו בשטח.

לאחר מספר שעות אמנם לא נמצאו הטרקטורים, אולם זעמם של החקלאים על אוזלת היד של הצבא והמשטרה רק התגבר, מאחר והתברר להם כמה פשוט היה להיכנס לשטח.

"צה"ל אומר שזה מקום מסוכן, אבל בפועל נכנסנו לשם לבד לאור יום, דיברנו עם ערבים, סרקנו את המקום ולא קרה כלום", אמר לקול היהודי מגל סעדה, שלמשפחתו נגנבו הטרקטורים. לדבריו, במהלך הסריקות הם איתרו רכב ורכוש גנוב, וחציבות לא חוקיות, אך לא את הטרקטורים. "אם הצבא לא היה כל כך חלבי, הוא היה נכנס לשם לאור יום וסורק כל פינה ואבן".

כעת שוקלים החקלאים את צעדיהם. בישובי האזור התגבר סביב האירוע שיתוף הפעולה בין חקלאים, תושבים ומגדלים, ולקול היהודי נודע כי נפתחו קבוצות לעדכוני חירום על גניבות, ונוצרו קשרים בין תושבים מהבקעה, השומרון ובנימין, לאור ההבנה כי הגנבים עוברים בין הגזרות, ושיתוף הפעולה האזרחי עשוי לסייע ללכידתם.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד